Společnost Sprint se rozloučí s NASCAR

Tedy, alespoň pokud se jedná o spolupráci jako hlavní partner nejvyšší série NASCAR. Sprint Cup se tak svého jména bude muset vzdát, ale nebojte, následující dvě sezóny zůstane vše při starém. Smlouva vyprší až po konci sezóny 2016. 

Historie spolupráce není kdo ví jaká, Sprint (dříve NEXTEL) navázal spolupráci s NASCAR v roce 2004. Tehdy byla dohoda sepsána na deset let. Změna na dnešní Sprint Cup přišla v roce 2008 kvůli sloučení dvou společností a NEXTEL se přejmenoval na trochu více sexy Sprint. Po ukončení první dohody se strany domluvily na prodloužení o další tři roky.

Sprint nyní přišel s informací, že nadále nebude hlavním sponzorem nejvyšší série NASCAR. Po přejmenování nižší série původní Nationwide na Xfinity se tak dočkáme další velké změny. Camping World, jen tak pro zajímavost, svou smlouvu u série trucků prodloužili o osm let. Tam se změn tedy prozatím obávat nemusíme.

„Jsme hrdí na naše spojení s nejvyšší sérií NASCAR a jsme rádi, že naše spolupráce bude pokračovat ještě dva roky.“ Řekl Steve Gaffney, viceprezident pro marketing společnosti Sprint.

„Sprint odvedl skvělou práci, do našeho sportu zavedla společnost spoustu významných prvků.“ Okomentoval zprávu o konci sponzorství Jeff Gordon.

Hlavní sponzor se tedy změní již po několikáté v historii a to za poměrně krátký časový úsek. Považme – společnost  RJ Reynolds Tobacco sponzorovala hlavní sérii NASCAR – Winston od roku 1971 až do roku 2003. Tento rekord už asi jen tak někdo nepřekoná.

Napsat komentář