Šampion co nevyhrál jediný závod?

Ano i to se může stát, i když ne doslova. Díky novému formátu Chase postoupil do finální čtyřky Ryan Newman, který za celou sezónu nevyhrál jeden jediný závod. Pokud by se stal šampionem, připsal by si přece jenom jednu výhru, takže to nakonec bude šampion s jedním vítězstvím a to už nezní až tak děsivě.

Mnoho fanoušků (především jezdců, kteří se do Chase letos neprobojovali) o Newmanovi mluví jako o jezdci, který je v Chase zcela náhodou nebo, že si v Chase nezaslouží být.

Když vedení NASCAR nový formát Chase vymýšlelo a plánovalo, možná nikdo ani nepomyslel na to, že by k situaci, která hrozí, mohlo dojít. Brian France nový formát hájí tím, že byl navržen tak, aby nevznikaly velké bodové rozdíly, při kterých je potom hodně dopředu zjevné, kdo se stane nebo nastane šampionem. „Vše je zaměřeno na vítězství, to je to, co fanoušci chtějí.“ Dodává France. Ale chtějí fanoušci NASCAR také šampiona s jednou jedinou výhrou? Jak směšně potom bude vypadat seznam šampionů? Šampion s jednou výhrou vedle legend, které ovládaly celé sezóny? Nebude tím titul šampiona trochu znevážen?

Určitě ale nesmíme podrážet výkon Ryana Newmana, bez skvělých dojezdů by přece nebyl tam, kde je nyní. Navíc se mu po závodě v Phoenixu přezdívá Mistr Chase manévrů. Ale na rovinu – Newman vstupuje do bitvy s třemi skvělými závodníky – Joey Logano (letos pětkrát zvítězil), dravý Denny Hamlin a Kevin Harvick (právě o něm se často hovoří jako o největším favoritovi).

Jak se k celé situaci staví právě Newman? Co říká na to, že by se stal šampionem díky jediné výhře? „Nezáleží mi na tom. Omlouvat se za to nebudu.“

5462a6c949fdf.image

111014_NASCAR_NewmanLarson_PI_JP.vresize.940.529.high.0

635511713097590283-newman

Napsat komentář