Rookies 2016 – Chris Buescher

Čtvrtým nováčkem, kterého si představíme bude Christopher Buescher. 23letý rodák z Prosperu v Texasu, který je úřadujícím šampionem série Xfinity. Pokud máte jméno Buescher spojeno se sérií CWT, tak vězte, že ne díky Chrisovi, ale díky Jamesu Buescherovi, který se stal šampionem v roce 2012 a je Chrisovým bratrancem.

Svou kariéru automobilového závodníka odstartoval jako Ryan Blaney ve speciálu Legends Cars roku 2005 v rodném Texasu. Již v roce 2008 podepsal první smlouvu s týmem působící v NASCAR a sice Roush Fenway Racing. Přesto si na svůj debut počkal do roku 2011. Mezitím působil v sérii  ARCA. V roce 2012 se stává šampionem série a také píše dějiny protože se stává historicky prvním jezdcem, který odkroužil každé kolo v sezóně.
Chris_Buescher_99_at_2013_Scott_160_ARCA_race_at_Road_America

Roku 2011 přichází debut v sérii Xfinity s týmem Roush Fenway Racing. Návrat do NASCAR ho čekal až roku 2013, kdy s tím samým týmem odkroužil sedm závodů sezóny. O rok později ho čeká první plná sezóna s Fordem #60 Jacka Roushe. Za pomyslného učitele, nebo mentora, který při Chrisovi hodně stál, přitom můžeme považovat Davida Ragana.

081614-NASCAR-Chris-Buescher-60-Nationwide-Ford-Mustang-PI.vresize.1200.675.high.38Sezóna ale nezačala nejlépe, kvalifikace na první závod v Daytoně se mu nezdařila, tak si náladu spravil v nadcházejících závodech. V Las Vegas dojel devátý, v Richmondu sedmý, v Talladeze  druhý a v Charlotte devátý. První výhra v rámci Xfinity přišla v Mid-Ohiu. Sezónu roku 2014 dokončuje nakonec na sedmé příčce.

V roce 2015 se po úspěšné sezóně stává šampionem série, i přes to, že poslední závod v Miami nevyhrál a dokončil jej na jedenáctém místě. Na titul to s dvěma výhrami v sezóně stačilo.

Čekal ho také debut v nejvyšší sérii Sprint Cup, společně s týmem Front Row Motorsport osedlal Ford #34, v něm zaskakoval za Davida Ragana, který zaskakoval za zraněného Kyla Busche. První závod, který si odkroužil ve Fontaně dokončil na dvacáté příčce. V Martinsvillu je to 24. místo, v Texasu 30., v Bristolu 25. a v Talladeze 24. Poslední závod si v loňské sezóně odkroužil 9. srpna ve Watkins Glen. Tam dojel vůbec nejhůře na 37. pozici.

V prosinci minulého roku bylo oznámeno, že Chris bude součástí týmu FRM po celou sezónu 2016. Závodit bude se svým debutním číslem 34. Speciální dohodu při této příležitosti uzavřely týmy Roush Fenway Racing a Front Row Motorsports, které díky spolupráci poskytnou Chrisi Buescherovi potřebné zázemí a vybavení. Spojenectví, které bylo ohlášeno během prosincové tiskové konference si chválili i samotní účastnící: „Nemohli jsme se dočkat, až vše oznámíme,“ řekl Steve Newmark, prezident Roush Fenway. „Nejen, že se zlepší komunikace ve stáji samotného Fordu, ale pomůže to i Chrisovi Buescherovi zdokonalovat jeho schopnosti. Plná sezóna je na to jako dělaná. Na spolupráci s Front Row se vážně těšíme a věříme, že to bude výhodný vztah pro obě strany.

NASCAR: Cheez-It 355 at The Glen

Nový řidič Fordu s číslem #34 se během ranní show na stanici SiriusXM „NASCAR Radio“ svěřil, že se mu ulevilo, když byly plány na sezónu 2016 konečně pevně nastaveny. „Byla zde spousta možností, vůbec jsem netušil, jak se sezóna 2016 bude odehrávat, najednou to nabralo na obrátkách, tohle všechno jsou pro mě vzrušující zprávy, konečně vím, jak a kde budu závodit.“ Řekl Buescher. „Trápily mě otázky, které mě napadaly. To, že se vám sice může dařit, ale neposunete svou kariéru nikam dál. A takhle by měla vypadat křivka přirozeného vývoje, křivka učení. Nebude to snadné, ale já jsem z celého projektu nadšený.

Velitelem posádky byl jmenován Scott Graves, který řídil běh vozu #17, řízeného Ricky Stenhousem Jr., když se v roce 2013 přesunul do Sprint Cupu. Graves by tak mohl pomoci během začátků. Chris není co se týče Sprint Cupu úplný nováček, přesto si ale první závody zkusmo odkroužil teprve v letošní sezóně. Postup z nižší série přichází po čtyřleté kariéře v rámci Xfinity.

Náš tým je sice malý, ale stále se na všem pracuje...“ Říká Buescher.

Napsat komentář