Ricky Stenhouse Jr. slaví 27 narozeniny!

Právě dnes má narozeniny Ricky Stenhouse Jr. rodák z Memphisu, Tennessee, který vyrůstal v Olive Branch ve státě Mississippi.

Jeho kariéra začala poměrně nedávno – v roce 2008 v sérii ARCA Racing. Už v této sérii patřil do rodiny Roush Fenway Racing. V roce 2009 se podíval do série Nationwide, první závod si odkroužil v Nashvillu. Po dobu pěti let stihl v této sérii celkem 107 závodů, první vítězství přišlo v roce 2011 v Iowě. Dnes jeho Nationwide statistika výher ukazuje číslo 8.

Dne 26. června 2012 Roush Fenway Racing oznamuje, že se Ricky stěhuje do nejvyšší série NASCAR, kde bude na plný úvazek řídit vůz č. 17, ve kterém tak nahradí odcházejícího Matta Kensetha. První sezónu si Stenhouse Jr. vysloužil titul Rookie of the Year, ale jeho dojezdy nebyly nijak výrazné. Dodnes se Ricky nepodíval na Victory Lane, jediným úspěchem tak zůstává hrstka dojezdů v TOP10 a jeden Pole.

Spíše než díky jezdeckým výkonům, se k němu pozornost médií otáčí z důvodu jeho partnerky. Koncem ledna 2013 oznámil, že chodí s ( o pět let starší)  Danicou Patrick – jedinou ženou, která se účastní závodů Sprint Cup série. Již několikrát se na trati dokonce dostali do konfliktu a publikum tak stále spekuluje o tom, zda-li jejich láska přes závodní napětí vydrží. Zatím to vypadá, že jejich vzájemná náklonnost je mnohem pevnější než-li jejich karoserie. :)

Ricky Stenhouse Jr. i letos řádí ve voze č.17, jeho partnerka potom ve voze č.10, součet čísel jejich vozů tedy dává 27, třeba tato konstelace přinese ještě letos Rickymu štěstí.

Přejeme krásné narozeniny!

Napsat komentář