SC: Pro milion amerických dolarů si dojel Joey Logano

Nový formát závodu All-Star Race rozdělený na segmenty (50/50/13), oddělený krátkými přestávkami, obohacenými o povinnosti výměny (různých počtů) kol, měl přinést parádní podívanou od začátku do konce. Bohužel vše způsobilo spíše rozladěnost. Ta neplatila pro tým Penske Racing, Joey Logano zvítězil a druhý zástupce barev Penske Brad Keselowski dojel na místě druhém.

Jezdecké pole bylo složeno z dvaceti jezdců první řada při startu prvního padesáti kolového segmentu patřila Kevinu Harvickovi a Kylu Buschovi.

20#16Greg BiffleVítěz druhého segmentu Showdownu

První kolo patřilo Kylu Buschovi, který usedl do vozu číslo 75, neboť společnost M&M’s, která je jeho primárním sponzorem slaví 75. narozeniny. Už ve čtvrtém kole ho ale začal pokoušet Kevin Harvick, který se do čela závodu dostal v šestém kole a spokojeně na pozici Leadera vedl jezdecké pole následující kola.

NASCAR Sprint Cup Series Sprint All-Star Race - Practice

Ve dvacátém čtvrtém kole zahájil zastávky za plného závodního tempa Denny Hamlin, o kolo později jej napodobil Dale Earnhardt Jr. a následně i další jezdci. Ve třicátém kole zatím bezproblémového prvního segmentu se na čele závodu hřál Kyle Busch, který ale stále jel na starých pneumatikách. Rozhodně ale nebyl sám, kdo ještě nenavštívil mechaniky, stejně na tom byl například i Jimmie Johnson nebo Matt Kenseth.

Poprvé do vedení závodu se ve třicátém šestém kole dostal Joey Logano, který do té doby kroužil druhý. I on ale patřil k těm, kteří stále nezajeli pro nová kola. Jeho zastávka přišla ke slovu až v pětačtyřicátém kole a na poslední chvíli ho následovali i další opozdilci. Matt Kenseth první zastávku nestihl vůbec a tak dostal penalizaci v podobě ztráty kola.

Ke slovu přišla plánovaná přestávka, během níž opět byla povinnost nechat si vyměnit alespoň dvě kola. Nejrychlejší byli mechanici Kaseyho Kahna a Brada Keselowskeho, právě tito pánové tak do druhého segmentu mohli vystřelit z první řady. Nicméně Kasey Kahne ještě před restartem dostal penalizaci za problémy s upevněním kola a posunul se na konec jezdeckého pole. Keselowski tak do první řady získal nového kamaráda v podobě Dennyho Hamlina.

Během přerušení v šedesátém pátém kole musel zajet k mechanikům Kevin Harvick, mechanici se mu museli podívat pod kapotu, naštěstí ale Harvick neztratil kolo a setrval v tom vedoucím. Zastávku nicméně musel Harvick zopakovat. Mnoho jezdců potom přerušení využili k povinné zastávce.

Po restartu došlo k prvnímu vzrušení, když se do kolize dostali Kenseth, Hamlin a Stewart. Pro všechny tři jezdce to znamenalo konec v závodě, k újmě potom došly i vozy Chase Elliotta a Grega Biffla, v rámci kontaktů se mluvilo i o Kevinu Harvickovi.

Po restartu se do vedení podíval Carl Edwards, později potom Kyle Busch, kterému byla nařízena penalizace za příliš vysokou rychlost na Pit Road a s černou vlajkou musel znovu projet boxovou uličku. Vedení se tak ujal Keselowski. Druhý kroužil Larson a do konce druhého segmentu nám zbývalo deset kol. Larson se později dokázal prosmýknout kolem Keselowskeho.

NASCAR Sprint Cup Series Sprint All-Star Race

O pár kol později zavlály žluté vlajky, které značily ukončení druhého segmentu. Bylo zvoleno jedenáct vozů, které musí zajet k mechanikům, a nechat povinně vyměnit všechna čtyři kola : 42 2 88 22 41 6 19 4 11 24 16.

Na restartu první trojičku tvořili Johnson, Kyle Busch a Kyle Larson. Právě Larson během restartu raketově vystřelil vpřed a nechal za sebou čtyř řad vykulených jezdců. Jimmie Johnson se dokonce propadl až na třináctkou příčku.

Deset kol před cílem si vedení stále držela mladá naděje Larson, druhý kroužil Logano a třetí Earnhadrt Jr. Earnhardta o pár kol později pokořil Keselowski. Jenom hrstku kol před cílem zahájil útočnou jízdu Joey Logano. Dvě kola do ukončení závodu si potom Larson potykal s lemující zdí. Logano tak měl najednou cestu k výhře volnou a vůbec poprvé v kariéře si dojel pro výhru v závodě All-Star.