Před-závodní info: Texas

Velikonoční přestávka je konečně za námi a série Sprint Cup pokračuje tento víkend závodem u města Fort Worth na Texas Motor Speedway.

Texaský okruh hostí v sezónně dva závody nejvyšší série, toho druhého s názvem AAA Texas 500 se dočkáme v listopadu v rámci Chase, teď nás ale čeká závod Duck Commander 500, který je tím starším ze zmíněné dvojice, přestože si premiérový ročník odbyl až v roce 1997.

Samotný okruh tedy patří k těm novějším, byl otevřen v roce 1996, asfaltová dráha měří 2,4 km a má klopení zatáček 24°. Na předepsaných 500 mil tedy jezdcům vystačí 334 kol. Podrobnější informace o okruhu najdete ZDE.

Závod bude odstartován v noci ze soboty na neděli přibližně v 1:45, kvalifikace je plánovaná na noc z pátku na sobotu od půl jedné, což je také čas uzávěrky tipů do naší tipovací soutěže.

Texas motor speedway2

Texas motor speedway1

Vítěz?

Závod Duck Commander 500 má zatím pouze tři jezdce, kteří zde dokázali vyhrát dvakrát. Jmenovitě to jsou veterán Jeff Burton a dvojice současných jezdců Matt Kenseth a Greg Biffle. Loni se zde radoval Joey Logano.

Pokud ale bereme v potaz souhrnné statistiky okruhu, do čela se jasně dostává Jimmie Johnson, který v Texasu vyhrál čtyřikrát, poslední tři triumfy dokonce získal v posledních třech ročnících AAA Texas 500. Seznam dvojnásobných vítězů se nám tím obohatí ještě o Carla Edwardse, Tonyho Stewarta a Dennyho Hamlina. Leader průběžného pořadí Kevin Harvick zde ještě zvítězit nedokázal.