Před-závodní info: Las Vegas

V rámci třetího závodu sezóny série Sprint Cup, který nese název Kobalt 400, se tento víkend jezdci utkají v Las Vegas. Zde se dozvíte potřebné informace, jak o samotném závodě, tak o okruhu Las Vegas Motor Speedway, kde celé klání proběhne.

Závodní komplex se nachází na severovýchodním okraji Las Vegas, okruh i jeho okolí, si můžete prohlédnout na mapě níže. Tato tri-oval superspeedway měří 2,41 km a jezdci na ní odkrouží 267 kol, čímž odjedou potřebných 400 mil, tedy 644 km. Zatáčky mají klopení 18–20° a tribuny pojmou až 131 000 diváků.

Tento závod se jezdí nepřetržitě od roku 1998, v roce 2011 se stala sponzorem závodu firma Kobalt tools, dceřiná společnost korporace Lowe’s.

Vítěz?

Nejvíce výher (4) zde získal Jimmie Johnson, který bude i vzhledem k velmi dobrému vstupu do sezóny patřit k největším favoritům i letos. O jednu výhru méně (3) vlastní Matt Kenseth. Ačkoliv má Matt stabilně kvalitní dojezdy, jeho poslední výhra v sérii Sprint Cup pochází až z roku 2013 ze závodu v New Hampshire, třeba bude mít konečně štěstí právě zde – na trati, kde patří k nejlepším. Mezi několikanásobné vítěze závodu (2 výhry) patří také Jeff Burton a Carl Edwards.

Adeptů na vítězství ale máme rozhodně více, k největším určitě patří dravec Joey Logano, který stále více dokazuje, že patří k nejlepším jezdcům startovního pole. Po dvou smolných závodech se jistě pokusí zabojovat i Jeff Gordon, nebo loňský vítěz závodu Brad Keselowski. Mnohé může napovědět kvalifikace, která tentokrát startuje v noci z pátka na sobotu v 1:30. Pro účastníky naší tipovací soutěže tento čas jako obvykle uzavírá tipy na závod.

Samotný závod startuje v neděli přibližně ve 21:45, odkaz na sledování naleznete v sekci Živé přenosy na našem webu.

kobalttools400_11

Start your engines

Las Vegas3

Napsat komentář