Ohnivé peklo Hailie Deegan: „Nemohla som sa poriadne nadýchnuť, začala som sa dusiť“

Sobotné preteky Truck Series v Atlante ovplyvnila aj nepríjemná situácia na boxovom mieste Hailie Deegan. Mladá pretekárka mala čo robiť, aby sa dostala von z horiaceho trucku. Svoje pocity opísala vo svojom tradičnom Race Day vlogu.

Vstup do sezóny nevyšiel trucku #1 David Gilliland Racing úplne podľa predstáv. Najpopulárnejšia pretekárka minulej sezóny CWTS Hailie Deegan skončila v Daytone a Las Vegas na 17. a 33. mieste a v Atlante sa chcela nakopnúť lepším výsledkom. Napokon ju však vytrápili problémy s pneumatikami, ktoré sa nakoniec zmenili v oveľa väčší problém, keď sa zo zadnej časti jej trucku začali objavovať plamene. Nakoniec musela po 24 kolách z pretekov odstúpiť.

Deegan patrí medzi najaktívnejších a najsledovanejších pretekárov NASCAR na sociálnych sieťach a sobotný príbeh zverejnila v rámci svojho tradičného vlogu, vrátane exkluzívnych záberov z incidentu. „Za osem kôl som sa dostala z 27. na sedemnáste či osemnáste miesto. Ja a Zane Smith sme mali dobrú rýchlosť, spolupracovali sme a predierali sme sa poľom celkom dobre,“ opísala situáciu z úvodu pretekov.

Po dobrom štarte však veci začali byť pre mladú pretekárku rušné. Nešťastný dotyk s Colby Howardom ju poslal do spodnej časti trate, kde prišiel kontakt s Rossom Chastainom, čo spôsobilo defekt ľavej zadnej pneumatiky. Aj keď sa počiatočný problém vyriešil neplánovanou zastávkou v boxoch, odstrániť ho na 100% sa nepodarilo. „Cítila som to. Vedela som, že niečo nie je v poriadku, pretože v momente, keď som sa vrátila na trať som si povedala. že niečo nie je v poriadku. Zadná časť môjho trucku začala byť poriadne horúca a skončilo to tak, že začala horieť,“ vysvetľovala Deegan. Dvadsaťročná pretekárka sa rozhodla vrátiť späť do boxov, jej ľavá pneumatika horela a po jej odstránení sa to zhoršilo. „Ako som vchádzala na pit road, už to naozaj horelo a bolo tam veľa čierneho dymu a podobne. Začali to hasiť hasiacim prístrojom,“ pokračovala Hailie.

GettyImages-1386525297

„Ten čierny dym aj dym z hasiaceho pristroja mi nafúkala do mojej vzduchovej hadice a do celého môjho auta a nič som nevidela. Tak som to vdýchla a začala sa dusiť. Nebola som schopná nadýchnuť sa čerstvého vzduchu,“ dodala Deegan. V tomto momente zasiahol aj jej crew chief Mike Hilman Jr., ktorý prikázal členom posádky, aby pomohli Deegan vystúpiť z auta, namiesto toho, aby sa pokúšali zmierniť prípadné poškodenie vozu. „Začala som hľadať sieťku na okne, ale nič som nevidela. Všade bol dym, našťastie ma dokázali vytiahnuť von.“

FOPDB5KX0AEjO9f

Na Hailie Deegan bolo vidieť, že je zadychčaná a kašlala pre veľké množstvo dymu, ktorého sa vo vnútri svojho trucku nadýchala. Mechanici ju posadili na stenu boxov a nakoniec ju preniesli cez ňu do miest, kde sa mohla dať trochu dokopy. Deegan dokázala odísť z incidentu bez vážnejších zranení, čo jej umožní počas budúceho víkendu pretekať na ďalšom podujatí série na Circuit of The Americas v Austine. Tím #1 však bude musieť zvládnuť piatkovú kvalifikáciu, pretože sa nachádza na 34. mieste v bodovaní vlastníkov a ak sa niečo náhodou pokazí, nemusí sa na štart dostať.

ijvsd15vs

Prečítajte si aj: Štatistické okienko #5: Atlanta Motor Speedway

fotografie: NASCARmedia.com, reprofoto: FS1, youtube.com/HailieDeegan1

Napsat komentář