NXS 7/33 – Richmond ToyotaCare 250

Tvrdý súboj medzi tímovými kolegami rozhodli až posledné zákruty a agresívna jazda Gibbsa. Dôvody na úsmev na „Strawberry Hill“ mal aj ďalší mladík Sam Mayer.

Ty Gibbs bol najrýchlejším v kvalifikácii a druhý víkend po sebe štartoval z prvého miesta, na ktorom vydržal do 12. kola. Vtedy sa pred neho dostal tímový kolega JH Nemechek a začal sa veľký súboj dvoch Toyot Joe Gibbs Racing o víťazstvo. Z 250 kôl pretekov nebola spomínaná dvojica v čele iba v jednom a podujatie sa zmenilo na súboje o to, kto lepšie zvládne dlhé fázy jazdenia pod zelenými vlajkami. Mimo segmentových caution, totiž žlté vlajky viali len v úvode druhého segmentu, keď z Gragsonovho auta vypadol brzdový rotor a zostal v prvej zákrute.

Po tom, čo sa dostal do vedenia, sa Nemechek udržal na čele až do konca prvého segmentu a prišiel si pre prvý čiastkový úspech. Smeroval aj ku druhému, no v závere sa pred neho dostal Ty Gibbs, pre ktorého to bola rovnako prvá segmentová výhra sezóny. Súboje tejto dvojice pokračovali aj v poslednej časti a vyvrcholili napokon v samom závere, tesnými súbojmi v posledných zhruba piatich kolách. O všetkom napokon rozhodlo až posledné kolo, v ktorom bol vo vedení Nemechek, no Gibbs agresívnym štýlom sebe vlastným, v poslednej zákrute mierne vrazil do Nemecheka. Toho to rozhodilo, stratil rýchlosť a Gibbsa na cieľovej rovinke už nedokázal dostihnúť. Pre 19-ročného mladíka to bola tretia výhra v sezóne, Johnovi Hunterovi zostala v hrdle horká príchuť druhého miesta. „Pretekári nezabúdajú,“ povedal v rozhovore po pretekoch. Dá sa teda očakávať, že ich súboje by v budúcnosti mohli pokračovať.

Preteky v Richmonde boli zároveň prvými v rámci tohtoročného Dash4Cash. Noah Gragson celý čas bojoval s pokazenými brzdami, Austin Hill postupne z boja o bonus rovnako vypadol. Všetko to vyzeralo na úspech Allmendingera, ktorý však mal v poslednom segmente problémy s pneumatikami a tak ho v závere predbehol Sam Mayer. Osemnásťročný mladík si tretím miestom prišiel pre svoj prvý bonus 100 000 dolárov v rámci Dash4Cash.

Séria Xfinity pokračuje ďalším podujatím už v noci z piatka na sobotu na trati Martinsville Speedway, zelené vlajky zavejú krátko po pol druhej. O druhý bonus Dash4Cash zabojujú Gibbs, Mayer, Allmendinger a Herbst.

XS VÝSLEDKY ZÁVODU

NXS - Richmond

XS FOTOGALERIE

GettyImages-1387897719-scaled NASCAR Xfinity Series ToyotaCare 250 NASCAR Xfinity Series ToyotaCare 250 NASCAR Xfinity Series ToyotaCare 250 NASCAR Xfinity Series ToyotaCare 250 NASCAR Xfinity Series ToyotaCare 250

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář