NXS 29/33 – Charlotte Roval Drive For The Cure 250

Séria NASCAR Xfinity má nové eso na okruhoch. „Možno som Allmendinger 2.0,“ vtipkoval Sam Mayer po víťazstve v sobotňajšom podujatí Drive for the Cure 250, triumfoval na ROVAL na Charlotte Motor Speedway a získal si miesto v Round of 8 play-off druhej najvyššej série NASCAR.

Odkaz bol na AJ Allmendingera, víťaza predchádzajúcich štyroch pretekov Xfinity na 2,32 míľovom a 17-zákrutovom okruhu. Keďže Allmendinger tento rok ako full-time jazdec NASCAR Cup nemohol štartovať, Mayer prevzal dominanciu a získal víťazstvo, ktoré potreboval na postup v play-off. Mayer si vyslúžil konečné miesto v ďalšom kole na úkor siedmeho Daniela Hemrica, ktorý prichádzal do cieľa v súboji troch áut vedľa seba s Parkerom Kligermanom a Kazom Gralom – pričom piate miesto by stačilo na postup ďalej.

Justin Allgaier a Burton sa delili o prvé dve miesta, rozhodli sa nenavštíviť mechanikov a získali pozíciu na trati počas žltej fázy v závere pretekov. Obidvaja narazili do bariéry 1. zákruty vo svojom súboji o vedenie pri reštarte osem kôl pred koncom. To prinieslo vedenie Custerovi, ktorý sa držal na prvom mieste, až kým mu Mayer pozíciu „nevyfúkol“. Mayer sa pri reštarte v 63. zo 67. kôl zoradil ako druhý vedľa Colea Custera a o kolo neskôr sa prebojoval okolo jeho Fordu #00 cez zákruty 3 a 4 a odtrhol sa, aby vyhral s náskokom 0,909 sekundy. Víťazstvo bolo pre 20-ročného jazdca Chevroletu #1 JR Motorsports tretie v kariére, všetky prišli tento rok a zakaždým na okruhu. Kligerman, Josh Berry a Jeb Burton sa pripojili k Hemricovi a skončili pod čiarou postupu v play-off. Kligermanovi unikol postup po šiestom mieste o päť bodov. Berry skončil tretí napriek problémom s posilňovačom riadenia, ale v situácii, v ktorej musel vyhrať, zaostal, rovnako ako Burton, ktorý zostal na starých pneumatikách kvôli reštartu v 60. kole a v prvej zákrute narazil do Chevroletu Justina Allgaiera.

Na druhej strane Sheldon Creed sa prebojoval do Round of 8 o dva body pred Hemricom po tom, čo v sobotu obsadil desiate miesto. Riley Herbst skončil štvrtý, Kaz Grala piaty. TOP10 doplnili Kligerman, Hemric, víťaz 2. segmentu John Hunter Nemechek, Hill a Creed.

Ďalšími pretekmi Xfinity Series sú Alsco Uniforms 302, naplánované na sobotu 14. októbra na Las Vegas Motor Speedway. Podujatie otvára Round of 8 troch pretekov, ktoré určí posledných štyroch jazdcov, ktorí budú bojovať o titul vo finále 4. novembra na Phoenix Raceway.