NXS 26/33 – Bristol Food City 300

NASCAR Xfinity Series Food City 300

Víťazný hetrik Gragsona zavŕšil základnú časť Xfinity Series. Spoznali sme postupovú dvanástku, šampióna základnej časti aj nováčika roka.

Ty Gibbs viedol pole pretekárov do nočných pretekov v Bristole, ktoré z úvodu ponúklo pomerne dosť žltých fáz po drobných incidentoch. Gibbsa tieto situácie neovplyvnili a bez problémov si prišiel pre segmentovú výhru. Sheldon Creed a Jeffrey Earnhardt zostali na trati, pričom lídri zamierili ku svojim mechanikom. Creed tak viedol pole pretekárov a v čele zotrval až do 124. kola, kedy ho predbehol Justin Allgaier. Na Creeda sa potom nalepila smola, keď ho poslal to bariéry Ty Gibbs a obaja skončili v pretekoch predčasne. Pre Sheldona Creeda to znamenalo koniec nádejí na postup do play-off, zatiaľ čo odstúpením Gibbsa sa Allmendinger priblížil ku titulu šampióna základnej časti XS, ktorý v priebehu pretekov aj potvrdil. Situácie po tomto kontakte už líder Allgaier zvládol a prišiel si pre výhru v Stage 2.

Bayley Currey a Joe Graf Jr. zostali na trati ale už v druhej zákrute po reštarte ich predbehli pretekári na čerstvých pneumatikách. Justin Allgaier sa vrátil do vedenia a v 271. kole sa snažil presúvať dopredu medzi pomalšími JJ Yeleym a Alexom Labbeem. Prvého menovaného poslal na zadnej rovinke do bariéry. Počas žltej fázy zamierili lídri do boxov na trati zotrval len Gragson. Jazdec JRM zvládol záverečný nápor od Brandona Jonesa a prefrčal pod šachovnicovou vlajkou ako prvý, čím zaknihoval víťazný hetrik. Stal sa prvým jazdcom organizácie, ktorému sa to podarilo a zároveň prvým jazdcom XS s hetrikom od roku 2020.

Preteky v Bristole znamenali koniec základnej časti, ktorej šampiónom sa stal AJ Allmeninger. Austin Hill sa ako jediný nováčik prebojoval do play-off, čím si v predstihu zabezpečil titul Rookie of the Year. Postupovú dvanástu, ktorá zabojuje o titul tvoria Noah Gragson, AJ Allmendinger, Ty Gibbs, Justin Allgaier, Josh Berry, Austin Hill, Brandon Jones, Jeremy Clements, Sam Mayer, Daniel Hemric, Riley Herbst a Ryan Sieg.

XS 2022 play-off

Play-off odštartuje budúcu sobotu na Texas Motor Speedway, kde zelené vlajky zavejú krátko po 21:30 nášho času. Priamy prenos ponúkne tradične televízia Arenasport.

XSpo2022start

XS VÝSLEDKY ZÁVODU

PozíciaJazdecZnačkaOdjazdené koláŠtartová pozíciaKolá vo vedeníBodyBonus
1Noah GragsonChevrolet3009255717
2Brandon JonesToyota300110427
3Austin HillChevrolet300150395
4Sam MayerChevrolet30050429
5Riley HerbstFord300120386
6AJ AllmendingerChevrolet300404514
7Josh BerryChevrolet30020355
8Stefan ParsonsChevrolet30014000
9Justin AllgaierChevrolet30031484719
10Ryan SiegFord300100281
11Bayley CurreyChevrolet300204260
12Jeffrey EarnhardtToyota300210250
13Anthony AlfredoChevrolet300180240
14Sammy SmithToyota29960241
15Jeb BurtonChevrolet29970308
16Jeremy ClementsChevrolet299190210
17Kyle WeathermanChevrolet299330200
18Sage KaramChevrolet299310190
19Ryan EllisChevrolet299280180
20Daniel HemricChevrolet29880236
21Josh WilliamsChevrolet298300160
22Myatt SniderChevrolet298360150
23Joe Graf Jr.Ford298370140
24CJ McLaughlinFord297350130
25Kris WrightChevrolet29734000
26Alex LabbeChevrolet297250110
27Patrick EmerlingChevrolet294230100
28Ronnie Bassett Jr.Chevrolet29432090
29Nicholas SanchezChevrolet29424080
30David StarrFord29327070
31Bobby McCartyChevrolet28838060
32Mason MasseyChevrolet27117050
33J.J. YeleyToyota26726040
34B.J. McLeodChevrolet22029030
35Landon CassillChevrolet18816042
36Ty GibbsToyota1291891110
37Sheldon CreedChevrolet128223410
38Brandon BrownChevrolet4513010

XS FOTOGALERIE

NASCAR Xfinity Series Food City 300 - Qualifying NASCAR Xfinity Series Food City 300 NASCAR Xfinity Series Food City 300 NASCAR Xfinity Series Food City 300 NASCAR Xfinity Series Food City 300 NASCAR Xfinity Series Food City 300 NASCAR Xfinity Series Food City 300 NASCAR Xfinity Series Food City 300

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář