NTS 8/23 – Kansas Heart of America 200

Grant Enfinger sa úspešne vyhol problémom v pretekoch, ktoré ponúkli až sedem žltých vlajok a dosiahli víťazstvo v sobotňajších pretekoch Heart of America 200 v NASCAR Craftsman Truck Series na Kansas Speedway. Enfinger preťal cieľovú čiaru s náskokom 4,358 sekundy pred Coreym Heimom a zaznamenal tak svoje prvé víťazstvo v sezóne.

Enfingerovo ôsme víťazstvo v kariére bolo jeho prvé v Kansase a prvé od víťazstva na Lucas Oil Raceway v Indianapolise v 17. pretekoch v roku 2022. Heim vyhral tesný súboj o druhé miesto pred Zaneom Smithom. Štvrtý bol Stewart Friesen a za ním Ross Chastain. Prvú desiatku doplnili Nick Sanchez, Kyle Busch, Jake Garcia, Taylor Gray a Tyler Ankrum. Heimove šance na triumf zmarila až posledná žltá fáza.

Dva z najrýchlejších truckov v pretekoch prišli o svoje šance na víťazstvo v 72. kole, keď sa Rajah Caruth otočil cez nárazník Toyoty #98 Ty Majeskiho do vonkajšej bariéry na prednej rovinke. Caruthovo auto bolo až príliš ťažko poškodené, aby mohol pokračovať, Majeskiho naopak poškodené natoľko, aby mohol bojovať o popredné priečky. Víťaz kvalifikácie Christian Eckes bol zapojený do nehody po následnom reštarte v kole 79. Agresivita dostala to najlepšie z jazdcov na čele poľa a trucky Eckesa, Matta DiBenedetta, Carsona Hocevara a Chasea Purdyho boli po prvej zákrute vyradené.

Kyle Busch vyhral prvý segment predtým, ako sa po reštarte druhej časti zamotal do incidentu s Benom Rhodesom. Enfinger prešiel okolo Buscha a dostal sa do vedenia v 40. kole, ale smeroval sa do boxov pod treťou žltou vlajkou. Enfinger sa vzdal vedenia pri pit-stope, ale do konca segmentu, ktorý vyhral Majeski, sa vrátil na druhé miesto a napokon si prišiel pre cenný triumf.

Ďalšími pretekmi série Craftsman Truck Series bude Buckle Up South Carolina 200, ktoré sú naplánované na najbližší piatok na Darlington Raceway.