Nelítostná Talladega rozhodla

Nedělní večer patřil závodu Geico 500, právě tam se rozhodovalo o osmičce postupujících.

Již během kvalifikace byla znát jistá míra nervozity, četní jezdci si stěžovali na nový formát hromadné kvalifikace. Stewart, Hamlin, Harvick, Logano, Kyle Busch a Gordon se dokonce nedokázali kvalifikovat časově a tak byli na chvost jezdeckého pole „doplněni“ díky jejich bodům. To pro zatímní účastníky CFTC není příliš pěkný vstup do závodu.

Již od začátku závodu provázela některé jezdce smůla a to například Kevina Harvicka, ten totiž dostal spršku oleje, (z kterého auta není jisté, problémy s únikem oleje měl McMurray a podle některých zdrojů i Kyle Larson) a měl následně stížený výhled, takže musel zpomalit a hodně ztratil.

Při prvním přerušení se do nehody připletl Keselowski, ale naštěstí nepřišel ke větší úhoně a mohl pokračovat v závodě. Tak veselé to nebylo u Kyla Busche, ten se připletl do Big One po stovce odkroužených kol a musel se svou zdevastovanou osmnáctkou zajet do garáže. Na trať se nakonec dokázal i vrátit ale se ztrátou mnoha kol.

Nejvíc bojoval Jimmie Johnson, kterému hrozilo vyřazení a musíme uznat, že se pral jako lev a dral se dopředu co mu síly stačily. K vyřazení měl blízko i Earnhardt Jr., který se snažil se udržet alespoň v první desítce. Přerušení těsně před koncem závodu přineslo nejdramatičtější finiš – GWC, Johnson se i při prvním pokusu držel v první trojce a vypadal opravdu hodně chtivě. Jenomže u druhého pokusu GWC se propadl díky trojřadům nejdříve na devatenácté a potom až na dvacáté čtvrté místo, které se také stalo jeho finálním.

Závod vyhrál Brad Keselowski, který se dokázal při restartech držet na čele závodu. Druhý dojel Matt Kenseth a třetí Clint Bowyer. Díky nedostatečnému počtu bodů z tohoto závodu se s titulem šampiona nadobro rozloučil Johnson, Earnhardt Jr., Kahne a Kyle Busch.

Geico 500

Geico 500

Geico 500

Napsat komentář