NCS 32/36 – Charlotte Roval Bank of America Roval 400

Okruhový špecialista AJ Allmendinger ukradol  jazdcom playoff série NASCAR Cup presvedčivým víťazstvom v nedeľňajšom pretekoch Bank of America Roval 400 na Charlotte Motor Speedway ROVAL šancu výhrou zabezpečiť si postup do ďalšieho kola.

Allmendinger jazdil v Chevrolete #16 Kaulig Racing a dvakrát viedol celkovo 46 kôl, vrátane posledných 33 a porazil druhého Williama Byrona o 0,666 sekundy a vyhral svoje prvé pohárové preteky v sezóne. Prvé na okruhovej verzii ROVAL v Charlotte a tretie v kariére v Cup Series – všetky na okruhoch. Kyle Busch skončil tretí, dve miesta za víťazstvom, ktoré potreboval na postup do Round of 8 play-off. K Buschovi sa na listine vyradených v play-off pripojili Ross Chastain (ktorý skončil 10.), Bubba Wallace (16.) a Brad Keselowski (18.). Štvrtý skončil v pretekoch nováčik Ty Gibbs a za ním Joey Logano.

Allmendinger sa rozhodujúco ujal vedenia, keď Ryan Blaney v 77. kole pod žltými vlajkami zašiel do boxov z najvyššieho miesta, keď sa po zrážke v šikane zrazili Denny Hamlin, Ty Dillon a Mike Rockenfeller. 41-ročný veterán z Los Gatos v Kalifornii prežil štyri ďalšie reštarty a dokončil to, čo nazval „jazdou môjho života“. Allmendinger počas cool-down kola plakal a v rozhovore po pretekoch sa rozplakal tiež.

William Byron a Ryan Blaney už mali postup zabezpečený vďaka svojim víťazstvám v Texase a Talladege. V ďalšom kole, ktoré sa začne budúcu nedeľu na Las Vegas Motor Speedway, sa k nim pridajú Tyler Reddick (v nedeľu skončil šiesty, po štarte z pole position), Denny Hamlin (37.), Christopher Bell (15.), Chris Buescher (siedmy), Kyle Larson (ktorý štartoval zozadu v záložnom aute a skončil 13.) a Martin Truex Jr. (20.). Majster základnej časti sezóny, Truex, si vybojoval konečné miesto v Round of 8 o 12 bodov pred Chastainom, prvým vyradeným jazdcom.

Trackbacks for this post

1. […] Prečítajte si aj: AJ potvrdil kvalitu na okruhoch a dominanciu na ROVAL […]