NCS 13/36 – Darlington Goodyear 400

William Byron naplno využil neskorý incident na trati medzi Rossom Chastainom a Kyleom Larsonom, aby triumfoval v nedeľňajšom Goodyear 400 na Darlington Raceway a stal sa prvým trojnásobným víťazom v NASCAR Cup v tejto sezóne. Pre Byrona bolo víťazstvo sladkým vykúpením za jarné preteky minulej sezóny na „Lady in Black“.

Víťaz kvalifikácie Martin Truex Jr. mal v prvej polovici pretekov dominantné auto. Jazdec Toyoty Joe Gibbs Racing s prehľadom vyhral prvý segment a viedol celkovo 145 kôl, ale v druhej časti mal problémy s ovládaním svojho auta, čo umožnilo Chastainovi dostať sa do čela v 151. kole. V závere segmentu sa Truex vrátil do súboja s Chastainom, ktorý ho v poslednom kole poslal do točenia. Chastain získal svoje piate segmentové víťazstvo v sezóne, ale Truex klesol na 10. miesto a jeho auto sa už po incidente „nezotavilo“.

Bola to nehoda v 288. kole medzi Chastainom a Larsonom, keď bojovali o vedenie, čo dalo Byronovi príležitosť získať svoje siedme víťazstvo v kariére. Chastain sa vybral do vnútorného pruhu s Larsonom vedľa neho a viedol pole k reštartu po tom, čo si predošlý incident s ôsmimi autami vyžiadal siedmu žltú fázu. Chastain tvrdo vbehol do prvej zákruty a zničil oba Chevrolety. Chastain prevzal zodpovednosť za chybu, ktorá ho vyradila z pretekov a odsunula Larsona na 20. miesto.

Incident si vynútil overtime a do vedenia sa dostal jazdec Hendrick Motorsports. Byron predbehol Kevina Harvicka v záverečnej dvojkolovej jazde. V pretekoch, ktoré zahŕňali masívne nehody v 194. a 281. kole, skončil Chase Elliott tretí, za ním Brad Keselowski, Bubba Wallace, Harrison Burton, Kyle Busch, Justin Haley, Ryan Blaney a Chris Buescher.