NASCAR rozdal tresty

Již včera zveřejnil NASCAR způsob, kterým potrestá jezdce, kteří se zapojili do neblahých událostí, které se děly při a především po závodě v Charlotte. Více o těchto událostech čtěte zde.

Tresty nakonec poputují pouze ke dvěma jezdcům – Bradu Keselowskemu a Tony Stewartovi. Oba pánové obdrželi  pokutu ve výši několika desítek amerických dolarů a byla jim také udělena podmínka pro následující čtyř závody. Brad i Tony se tedy musí stát naprostými „beránky“, a pokud možno nevystrkovat během následujících závodů růžky.

Brad Keselowski je lehčí o 50.000 USD, podle NASCAR porušil dva základní body týkající se poškozování vozů a negativního chování vedoucí k post závodním incidentům. Tony Stewart zaplatí pouze 25.000 USD. Kdyby se Tony do post závodního incidentu nemíchal, nemusel pro něj být trest tak vážný.

Robin Pemberton řekl, že tresty udělili především proto, aby po-závodní prostředí bylo bezpečné a to pro všechny. Dále řekl: „Věděli jsme, že nový formát Chase pravděpodobně zvýší počet takových událostí. Nicméně bezpečnost našich řidičů, členů posádky, úředníků a pracovníků je rozhodující a budeme reagovat, když to by bezpečnost měla být ohrožena.“ 

Napsat komentář