NASCAR News #139

Seznam přihlášených Cup Series Seznam přihlášených Xfinity Series

Štatistické okienko #47: Martinvsille Speedway


Sledovanost TV USA

  • NTS – 0,347 milionů diváků
  • NXS – 0,894 milionů diváků
  • NCS – 2,218 milionů diváků, rating 1.26

Tento týden opět přišla další velká penalizace.Vůz Austina Dillona byl podrobněji prověřen v NASCAR R&D centru a vůz neprošel technickou kontrolou. Jedná se o problém v oblasti “podkřidla” což je spodní část vozu na kterou navazuje difuzor. Dillon ztrácí 60 bodů, crew chief Keith Rodden dostal pokutu 75 tisíc $ a suspendaci na dva závody v Talladeze a Doveru. Tým Richard Childress Racing má v plánu se vůči trestu odvolat.


Finální odvolání nakonec částečně pomohlo týmu Kaulig Racing. Zde se jedná o nasazení nehomologovaných dílů ve Phoenixu. Stejně jako u Hendrick Motorsports byly Justinu Haleyemu vráceny body do šampionátu, no pokuta a suspendace pro crew chiefa zůstala.


Šampionát NASCAR se zavázal, že bude do roku 2035 uhlíkově neutrální. Kromě toho rozjel projekt NASCAR Impact , čímž bude řešit strategickou udržitelnost a nové sociální iniciativy. NASCAR, který vlastní většinu závodních oválů, bude usilovat o 100 % obnovitelné zdroje elektřiny pro tyto svá zařízení. Všechny vozy koncernu NASCAR (kanceláře, záchranné týmy, činovníci) budou elektrické, čímž se bude muset rozvinou i infrastruktura nabíječek. Samotné závodní vozy budou mít stále spalovací motor, vedení si však klade cíl do pěti let vyvinout udržitelné syntetické závodní palivo.


Call811.com Before You Dig 250

NOCO 400

Fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář