NASCAR mění formát kvalifikace

Vedení NASCAR zřejmě uznalo nesmyslnost ohledně formátu kvalifikace, hodně napomohly četné stížnosti ze strany jezdců. Ti se nepřestávali ozývat po kvalifikačním debaklu v Atlantě. NASCAR tak mění formát kvalifikace, ale jenom dočasně – přesněji na tři nadcházející závody (Las Vegas, Phoenix a Fontana).

Je to ještě příliš čerstvé, než aby to mohlo být zapomenuto. Minulý týden se díky formátu kvalifikace, přesněji technické inspekce, nezvládlo do závodu kvalifikovat hned třináct vozů. Mezi ty, kteří se v Atlantě nedostali přes kvalifikační inspekci včas, aby byli schopni odkroužit kolo, se zařadily i těžké váhy jako šestinásobný šampion Jimmie Johnson, čtyřnásobný šampion Jeff Gordon, trojnásobný šampion Tony Stewart a šampion z roku 2003 Matt Kenseth.

Co jezdci od NASCAR dostanou? Patnáct minut a to (z větší části) na úkor pátečního tréninku. Tréninkový čas bude na všech třech tratích zkrácen o deset minut. Kvalifikace navíc začne o pět minut později, sečteno podtrženo, to máme 15 minut k dobru pro všechny týmy. Během těchto patnácti minut by dle NASCAR měly již všechny týmy bez problémů absolvovat technickou kontrolu.

Úředníci NASCAR prý i nadále budou směřovat svou pozornost ke kvalifikačnímu formátu a budou se snažit předcházet podobným situacím. Nic takového jako fópa v Atlantě, by se podle jejich slov nemělo opakovat.

Jak budou probíhat kvalifikace po závodě ve Fontaně není prozatím jasné.

Napsat komentář