NASCAR GP Czech Republic 2023

Již tento víkend se v severozápadních Čechách rozezní motory amerických „cesťáků“. Stane se tak již počtvrté na mosteckém autodromu.

Vrcholem sezóny na Autodromu Most bude Czech Truck Prix & NASCAR Whelen Euro Series. Závodní víkend začne už ve čtvrtek 24. srpna a v podvečer se od 17:30 uskuteční spanilá jízda závodních speciálů z Autodromu do centra Mostu. K vidění budou závodní auta od závodních trucků, přes vozy NASCAR a další. Trasa povede z Autodromu na setkání s fanoušky, které se uskuteční na parkovišti „za poštou“.  Zde proběhne i autogramiáda jezdců, ukázky vozů a techniky, a soutěže o hodnotné ceny.

O víkendu se představí hned několik závodních sérií. Tou největší budou pochopitelně NASCARy, je doplní tradiční Czech Truck Prix. Premiérově se představí série EuroLegend Cup a historické formule Formel Vau.

Harmonogram víkendu

Z „našich“ závodníků se tradičně představí Martin Doubek, který startuje jak v kategorii EuroNASCAR Pro tak EuroNASCAR 2. Za závodní volant se vrací i slovenská závodnice Michaela Dorčiková. Po nepříliš vydařeném úvodu sezóny ve Valencii vymění tým a usedne do vozu #1 Alex Caffi Motorsport. Pokud se z jistých důvodů nemůžete závodů účastnit osobně, vysílány budou již tradičně všechny závody na oficiálním kanálu EuroNASCAR na youtube.

Fotografie: Tomáš Cvejn, euronascar.com

Napsat komentář