Kyle Busch prodal svůj tým Spire Motorsports

Jezdec Cup Series Kyle Busch prodal svůj tým Kyle Busch Motorsports a společnost Rowdy Manufacturing týmu Spire Motorsports.

Obchod obsahuje týmové dílny o rozloze 7200 metrů čtverečných v Mooresville v Severní Karolíně. V komplexu je i provozovna výroby šasi pro vozy Truck Series a obrobna CNC strojů.

„Když jsme v roce 2010 zakládali tým Truck Series, nikdy jsem si nepředstavoval, že budeme schopni vyhrát 100 závodů s 18 různými jezdci. Hned několik jezdců se dostalo až do Cup Series a já mohl být jejich mentor v úvodu jejich kariér. Jsem vděčný mnoha lidem, především moji ženě Samanthe a rodině, že uvěřili mému snu, který jsem měl. Tolik úžasných lidí pracovalo na mém snu vytvořit nejúspěšnější tým v Craftsman Truck Series.“ řekl Busch.

„Vždy si budu vážit každého, kdo prošel našimi dveřmi a dal do toho vše, aby se tato společnost stala úspěšnou. Ve společnosti pracovalo spousty zaměstnanců ale i rodin, které téměř každý víkend cestovali na závodní víkendy a přišli kvůli tomu o spoustu rodinných chvil či oslav. Za další nemůžu opomenout našeho třináctiletého partnera Toyotu, který byl velkou oporou. Zároveň děkuji Chevroletu za letošní sezónu. Samozřejmě musím zmínit i spousty dalších sponzorů, bez kterých bych žádný úspěch nebyl.“

Kyle Busch Motorsports v letošní sezóně nasazuje dva full-time trucky. Ve voze #4 závodí Chase Purdy v All-Star voze #51 se pak střídají různí jezdci. Sám Kyle Busch vyhrál v letošní sezóně závody v Las Vegas a v Poconu. Jeho poslední výhra byla zároveň stá celého týmu KBM.

KBM za čtrnáct sezón získal sedm titulů vlastníků a dva tituly v rámci šampionátu jezdců (Erik Jones 2015, Christopher Bell 2017).

Spire Motorsports v letošní sezóně občasně nasazuje jeden vůz v rámci Truck Series. Do vozu usedlo devět různých jezdců, přičemž Kyle Larson vyhrál závod na North Wilkesboro Speedway.

Tým zároveň nasazuje dva vozy v Cup Series. S Chevroletem #7 jezdí Corey LaJoie a se #77 Ty Dillon. Před několika týdny bylo oznámeno, že stáj odkoupila charter od Live Fast Racing a v příští sezóně najala Zana Smithe. Tento vůz bude připravován v partnerství Track House Racing.

Během léta zároveň došlo k jistým prognózám, že o tým Spire Motorsports má zájem Andretti Autosport. Sám Marco Andretti usedl do vozu na Mid-Ohio a u týmu se angažuje i hlavní partner obou stájí Gainbridge Fieldhouse. V nadcházejících měsících, či rocích tak je možné, že Andretti Autosport odkoupí kompletní tým, který bude mít pokrytý dvě hlavní série.

Fotografie: NASCARmedia.com

 

Trackbacks for this post

  1. […] Po čtrnácti sezónách končí i tým veleúspěšného Kyla Busch KBM. Vozy stáje nemizí úplně, došlo totiž k odkupu celého „shopu“ týmem Spire Motorsports. Kompletní článek si můžete přečíst zde. […]

Napsat komentář