Kyle Busch Motorsports oznámil plány na nadcházející sezónu

Kyle Busch Motorsports v pátek ve Phoenixu oznámil plány na nadcházející sezónu Craftsman Truck Series. Nasadí pouze dva full-time vozy a nabídne technickou alianci novému týmu.

Několikaletý jezdec týmu Joa Gibbse Kyle Busch v příštím roce přechází do týmu Richard Childress Racing a ukončí tak spolupráci s Toyotou. Díky tomu i jeho tým KBM po třinácti letech mění techniku na Chevrolet.

Vo voze #4 nahradí Nemechka Chase Purdy a zúčastní se kompletní sezóny. Jezdec Hattori Racing Enterprises podepsal několikaletou smlouvu. Dvaadvacetiletý mladík absolvoval v sérii trucků dvaapadesát závodů a získal pět umístění v Top 10. „Jsem vděčný za příležitost usednou do vozu #4 a mým cílem je připojit se k dlouhému seznamu vítězů, které tým KBM vyprodukoval.“ řekl Purdy. „V KBM pracuje neskutečně moc šikovných lidí, kteří umí připravit opravdu rychlé vozy a jsem si jistý, že během následujících dvou let společně dokážeme spoustu věcí. Vážím si všech, kteří mi s těmito kroky pomohli a nemůžu se dočkat nadcházející sezóny.“

Druhý vůz #51 také odjede celou sezónu, ve voze se však bude střídat několik jezdců. Necelou půlku sezóny v něm odjede další mladík Jack Wood. Poté se ve voze na pět závodů objeví samotný majitel Kyle Busch a několik vybraných jezdců jak z Cup Series, tak Xfinity Series. „Když jsem vyrůstal na západním pobřeží USA, nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že budu závodit za Kyle Busch Motorsports a sdílet se samotným majitelem totožný truck. Je to skutečně životní příležitost a ani nedokážu slovy vyjádřit, jak nadšený jsem“ řekl Wood.

Do třetí nejvyšší ligy zároveň expanduje nový tým Rev Racing. Rev Racing získal titul šampiona v ARCA Menards Series s Nickem Sanchezem. Bude to právě on, kdo usedne do full-time vozu #2 a Kyle Busch Motorsports nabídne týmu technickou alianci. FgwCRiqVsAAkk_W

„Je zřejmé, že rok 2023 bude převratný pro náš tým, ale náš cíl organizace zůstává stále stejný a to vyhrávat závody a poskytnout mladým jezdcům v naší sestavě vše, co potřebují a aby dosáhli plného potenciálu.“ Řekl samotný Kyle Busch.

Fotografie: kylebuschmotorsports.com, twitter.com/RevRacin

Napsat komentář