Jste také NASCARový šílenec?

Jak poznáte, že jste šílenými fanoušky NASCAR? Že jím žijete naplno a „Everything else is just a game“? Pročtěte si přiznání Kirsten, blogerky z USA, která uvedla hned deset důvodů proč se řadí mezi NASCARové šílence.

Kirsten vyrůstala v prostředí fanoušků NASCAR, její otec byl velkým fanouškem Billa Elliota. Sama ale závody, jak říká, z počátku nenáviděla. Jednoho dne se ale utábořila před televizorem a shlédla bez pohnutí celý závod – to jí bylo osm let. Už v tomto závodě si našla svého favorita – Davey Allisona, kterému fandila až do jeho smrti.

„Je důležité vědět, že závody nejsou jenom o kroužení dokola nebo očekávání a sledování dramatických nehod. Závody sleduji kvůli akci, strategii, dovednosti jezdců. Znám lidi, kteří nejsou schopni sledovat celý závod. Moje rada zní: Pokud chcete vydržet sledovat čtyřhodinový závod, musíte mít nějakého oblíbence a spoustu lidí musíte nenávidět.“ 

Svou diagnózu Kirsten stanovila těmito deseti body:

10. Odhaduji situaci na trati mnohem lépe, než kde jaký hlasatel 
Když ze studia zazní: „Ale ne, vypadá to, že Tony Stewartovi odešel motor,…“ Vážně? Copak jste neviděli ten kouř a náraz do zdi? Je jasné, že měl prasklou pneumatiku! Nepotřebuji ani záznam, abych to věděla.

9. Pokud nemohu sledovat závod, nahrávám
Závody, které nestíhám v živém přenose si nahraji a potom je sleduji od prvního kola do posledního. Podívat se jenom kdo vyhrál není ono.

8. Miluji hluk
Na vysoké škole jsem bydlela na koleji v blízkosti velkého závodiště, kde se jezdil i NASCAR. Když vozy nastartovaly, koleje se otřásaly. Spousta spolužáků hluk nenáviděla, mě to připadalo vzrušující.

7. Manželovi jsem ke svátku Svatého Valentýna, kdy má i narozeniny, koupila vstupenky na Daytonu 500
On NASCAR nesleduje.

6. Kvalifikaci na Daytonu 500 si prostě nenechám ujít
Jezdí se ve čtvrtek, je to divné, ale pokaždé jsem v ten den nemocná. Hodně nemocná. Prostě musím, musím zůstat doma.

5. Můj manžel na mě nemůže mluvit během závodu, ani během žluté fáze
Zlato, a ani když je červená vlajka a vozy stojí a zdá se, že se nic neděje… Vždyť jsou rozhovory s veliteli posádek a jezdci! Z nějakého (ne)pochopitelného důvodu chodí raději spát, než aby se díval na závod se mnou.

4. Když jsem byla mladší, chtěla jsem mít dvě děti – holku a kluka
Pojmenovala bych je David a Allison (Davey Allison). Máme dvě holky, navrhovala jsem jména jako Charlotte, Sonoma, Daytona a Talladega. Manžel to naprosto zavrhl.

3. Podporuji ty, kteří podporují mé oblíbence
Pokud nějaká značka sponzoruje mého oblíbeného jezdce, podporuji já značku. Nákupem u nich či čímkoli jiným, tak nějak mám pocit, že moje peníze jdou přímo na sponzoring NASCAR. Na jedné nástěnce v kanceláři NASA (kde Kirsten pracuje) jsem zveřejnila seznam dobrých a špatných značek, takže i moji kolegové vědí, jaké značky preferovat.

2. Na krátkou chvíli jsem opustila letecké inženýrství kvůli inženýrskému programu orientovaného na motorsport
Představovala jsem si, že bych mohla být první ženskou velitelkou posádky týmu NASCAR, pořád věřím, že bych válela.

1. Vdávala jsem se v pondělí, takže jsem mohla bez problému sledovat závod
Kdybych se vdávala o víkendu, bála bych se, že se nevyhnu cestě na Hawai (klasické líbánky v US) a prošvihnu tím závod.

Poznáváte se v některém z bodů, kterými definovala svůj „malý problém“ fanynka z US? A co všechno jste ochotni ve svém životě pro NASCAR změnit/vynechat/naplánovat/zrušit/omezit/dokázat vy?
Udělali jste už nějakou šílenost jenom proto, aby jste mohli sledovat závod? Podělte se s námi a pamatujte, nejste sami.

Napsat komentář