„Je čas jít domů.“- Earnhardt Jr.

Dale Earnhardt Jr. byl vyřazen z letošního Chase for the Cup po té, co skončil v nedělním závodě na Talladeze až na 31. místě. Přitom potřeboval výhru, aby vyrovnal špatné výsledky z Kansasu a z Charlotte, co si budeme namlouvat, nebyl jediný.

I přes to, že se během závodu Earnhardt Jr. dokázal dvakrát objevit na čele závodu a odkroužit ve vedení 31 kol (a to není málo), nebylo mu to moc platné, protože se během prvního pokusu o Green-White-Checkered finish dostal do konfliktu díky Gregu Bifflovi. Biffle byl ale v pozici, kdy toho příliš nezmohl.

„Pořád ještě nevím, co se vlastně stalo.“ Řekl sklíčený Earnhardt. Alespoň byl schopen podat rozhovor a neutíkal vztekle před reportéry jako (také vyřazený) Kyle Busch.

„Neměl jsem ještě možnost se na vše podívat, prý jsem byl zasažen Bifflem, ale bylo to tam opravdu hodně těsné. Závod je u konce. Je čas jít domů.“ Dodal Earnhardt Jr.

Toho dne ještě Earnhardt na svém Twitteru zveřejnil příspěvek v němž rozhodně z ničeho neviní Grega Biffla, Talladega je podle jeho slov prostě těžký závod.

Earnhardt Jr. skončil po závodě v celkovém bodování na dvanácté příčce. Z Rick Hendrick Motorsport ale není jediný, kdo Chase opustil. Skončil i šestinásobný šampion Jimmie Johnson (který dojel dvacátý čtvrtý) a také Kasey Kahne. Očividně zklamaný Earnhardt Jr. ještě s úsměvem uklidňoval kolegu Johnsona slovy: „Dějí se i horší věci. Nejdeme ještě do důchodu, tak se budeme víc snažit v příštím roce.“

Steve Letarte, velitel posádky vozu 88 vše uzavřel slovy: „Prostě jsme neměli dobré poslední tři týdny. Chase formát 2014 nedefinuje náš rok, my jsme měli skvělý rok.“ 

Napsat komentář