iRacing: Liga pokračuje závodem v Californii

Třetí závod virtuální ESCC ligy tentokrát zavedl jezdce do Californie na Auto Club Speedway. Tým LB SimRacing se zde poprvé v sezóně představil se třemi vozy a opět útočil na nejvyšší pozice.

Samotný závod byl vypsán na 125 kol a měl relativně klidný průběh, protože žlutými vlajkami byl přerušen pouze třikrát. Vedle tradiční jezdecké dvojice předešlých závodu Bula & Šalomon nastoupil do závodu také Bronislav Robenek.


Kvalifikaci z těchto jezdců nejlépe zvládl Lukáš Bula, který obsadil osmou startovní příčku. Jak je jeho zvykem, nikam zbytečně nespěchal a s přehledem držel solidní páté místo. Po závodě si velmi pochvaloval vůz, který ho podle jeho slov podržel i při jízdě na starších pneumatikách a s pátým místem v cíli byl spokojen, zvlášť když Auto Club Speedway nepatří mezi jeho oblíbené ovály. Lukáš se navíc po tomto závodě dokázal vyhoupnout na druhé místo průběžného pořadí, což je rozhodně velký úspěch.

Horší dojem z vozu měl Bronislav Robenek, který se kvalifikoval ke startu ze druhé desítky a dlouho se mu nedařilo nelézt optimální nastavení vozu. Ve svém premiérovém závodě v této sezóně dokázal vybojovat 13. místo.

Většina jezdců zde zvolila strategii tří zastávek v boxech, to ale neplatí u Víta Šalomona, který se rozhodl pro alternativní strategii pouze dvou pit stopů. Při jedné z nich ho ale potkaly technické potíže a nakonec musel ze závodu odstoupit.

2

Vítězství si odnesl brit Rob Reed, za kterým skončil Aaron Maspero. Oba tito borci nastoupili k prvnímu závodu sezóny.


 

5. LUKÁŠ BULA 

13. BRONISLAV ROBENEK

DNF – VÍT ŠALOMON 


 

Liga pokračuje již tento víkend závodem v Texasu, i z něho vám nabídneme krátký report.

Napsat komentář