Dnes slaví narozeniny Regan Smith!

Své třicáté první narozeniny dnes slaví New Yorský rodák Regan Smith.

Regan patří mezi ukázkové závodníky, kteří se narodili do závodní rodiny a byli posazeni za volant již jako malé děti. Regan tak porpvé usedl do „závoďáku“ již ve čtyřech letech.  Po jeho úspěšné kariéře v motokárách a Micro Hot Rodech se celá rodina přestěhovala do Mooresvillu, Severní Karolína. Tam Regan pokračoval v závodění a rozvíjel svůj talent.

V roce 2001 se Regan účastnil sérieUSAR Hooters Pro Cup, kde dokázal dokonce čtyřikrát po sobě zvítězit. Do NASCAR nastoupil o rok později. V tehdejší Craftsman Truck Series debutoval v osmnácti letech s Fordem F-150.  Doejzdy ale už tak zářivé nebyly. Na debut v Busch Series  Regan asi příliš nevzpomíná, i přes šestnáctou startovní pozici závod dokončil kvůli nehodě jako třicátý devátý.

Velká premiéra v Nextel Cupu (dnešní Sprint Cup – nejvyšší série NASCAR) přišla  v roce 2007 se závodem Food City 500 v Bristolu.

Dnes se Regan aktivně účastní série Nationwide, kde ke dnešnímu dni ukořistil čtyři výhry. Ve Sprint Cupu to je zatím pouze jedno jediné štěstí na Victory Lane (během osmileté kariéry absolvoval již 172 závodů). Vítězství a okamžik naprosté euforie se konal v roce 2011 na okruhu v Darlingtonu.  Od té doby mu štěstí příliš nepřeje.  Případná účast v Chase for the Cup je tudíž zatím pouze mlhavým snem.

Nicméně v roce 2011, přesněji potom 26. listopadu přišlo další velké štěstí – Regan se oženil se svou přítelkyní Megan Mayhew.

Přejeme Reganovi krásné narozeniny!

Napsat komentář