Digitální éra v NASCAR?

Na Kentucky Motor Speedway, kam se podíváme až v první polovině července probíhají od pondělí testy pneumatik společnosti Goodyear. To ale není jediná věc v testování. Někteří z jezdců testují novinku – digitální palubní desku. 

NASCAR má v plánu novou digitální technologií nahradit původní palubní ukazatele. Nová palubní deska by měla dokázat mnohem více, než zastaralá měřidla. Například by jezdec mohl mít přehled o samotných časech, rychlosti, tlaku v pneumatikách a také o teplotách kapalin.

Steve O’Donnell výkonný ředitel NASCAR, během rozhovoru pro rozhlasovou společnost SiriusXM řekl, že tyto nové desky by měly být již v srpnu plně odzkoušené, vyhovující a týmy by měly začít pracovat na jejich instalacích. Nejpozději v roce 2016 prý musí ve všech vozech být palubní ukazatelé vyměněny.

„Záměrem je získat co nejvíce informací a vhodným způsobem je předat jezdci. Ti i celý tým potom budou mít možnost mnohem lépe reagovat. V neposlední řadě to budou zajímavé údaje i pro samotné fanoušky.“ Řekl O´Donnell. „Vše se zatím vyvíjí, ale myslím, že tohle může změnit mnohé. Změní to značnou část závodění.“ Dodává.

Jedním z jezdců, který novou digitální palubní desku otestovali byl i Jamie McMurray, který celou novinku ohodnotil velmi pozitivně. „Moc se mi to líbí, je to něco úplně jiného, než jsme doposud znali.“ Řekl McMurray. Nový systém už si ozkoušeli i jiní jezdci například Dale Earnhardt Jr., Brad Keselowski, Matt Kenseth nebo Danica Patrick.

Fanoušci jsou zatím z novinky rozladěni, dělí se na dvě skupiny – jedněm se novinka líbí a těší se, až vše bude v plné praxi a druzí zase říkají, že s novými digitálními vymoženostmi mizí surovost závod§ NASCAR. Kam patříte vy?

Napsat komentář