Daytona 500 kvalifikace

O středečním floridském večeru se na Daytona International Speedway rozhodlo kvalifikací o první řadě na slavnou Daytonu 500. Poprvé od roku 2012 ji kompletně ovládli jezdci „modrého oválu“.

Kvalifikace na Daytonu 500 byla poslední dobou dominantní záležitost pro Hendrick Motorsports. Poprvé od roku 2014 se vůz stáje Ricka Hendricka nerozjede z první řady. Na úspěchy nenavázal ani jeho jezdec Alex Bowman, který zde v první řadě nechyběl od roku 2018. Ten se jako jediný z uskupení týmu neprobojoval ani do druhého kola kvalifikace.

Z pole position se nicméně rozjede šampion Daytony 500 z roku 2015 Joey Logano. Tým Penske patří mezi týmy, který napříč motorsportem vyhrál téměř všechno co se dá. No vítězství v kvalifikaci na „The Great American Race“ mu však chyběl.

Druhý místo překvapivě získal jezdec Front Row Motorsports Michael McDowell.

Do hlavního závodu se pokouší kvalifikovat i šest jezdců, kteří nemají potřebný charter pro jistou účast. Na základě nejrychlejších časů si postup zajistili Anthony Alfredo a David Ragan. O posledních dvou místech se rozhodne na základě výsledků z dnešních Duelů. O ně si to rozdá kvarteto Jimmie Johnson, BJ McLeod, JJ Yeley a Kaz Grala. Poslední jmenovaný se ani do rychlého kola ve středu nerozjel, jeho vůz měl problém s převodovkou.

V Daytoně se tradičně nedařilo Toyotám, když nejlépe vůz této značky kvalifikoval Erik Jones na 22. místě.

Dnes v noci se tak v Duelech rozhodne o finálním startovním pořadí. Start prvního duelu je v plánu na 1:21 našeho času, ten druhý odstartuje přibližně půl hodinu po dojetí prvního. Přibližně to pak bude kolem 2:45.

Výsledky první části kvalifikace

Výsledky druhé části kvalifikace Top 10

Startovní pořadí Duel #1

Startovní pořadí Duel #2

Fotografie: NASCARmedia.com, twitter.com

Napsat komentář