CWTS: První vítězství pro J.H. Nemechka

John Hunter Nemechek vyhrál svůj první závod v sérii Camping World Truck na oválu Chicagoland Speedway. Stal se tak čtvrtým nejmladším vítězem v historii série.

Po třítýdenní přestávce se kola Trucků opět roztočila, konkrétně na 1,5 mílovém oválu Chicagoland Speedway. Zde se závodí od roku 2009. Všech šesti závodů se zde zúčastnili pouze Matt Crafton a Johny Sauter. Průměrným dojezdem je na tom nejlépe Kyle Busch. Z jezdců Sprint Cupu se zde představil pouze Kyle Larson ve voze #00 týmu Dale Earnharda Jr.

NASCAR Camping World Truck Series American Ethanol E15 225

Na Chicagolandu jezdce potrápil déšť, z pátečního programu se odjel pouze první trénink, který patřil právě Larsonovi. Počasí se do večera neumoudřilo a tak se závod s názvem American Ethanol E15 225 přesunul na sobotní dopoledne. Do něho se závodníci rozjeli podle výsledků tréninku. Poklidný závod přerušily pouze tři žluté fáze, proto jsme byli svědky velké palivové bitvy. První žlutá fáze přišla v patnáctém kole z celkových 150, kdy selhal motor Hemricovi a musel zajet do garáže. Z garážového stání se pak sice vrátil, ale s poškozenými brzdami se mu nepovedlo včas zastavit na Pit Lane a srazil svého Jackmana. Naštěstí se nikomu, až na pár modřin, nic vážného nestalo.

Pit Lane potrápila i další jezdce. Larson a Suarez byli penalizováni za vysokou rychlost, Crafton za mechaniky kteří ze zídky seskočili moc brzy, a nejhůře dopadl Mason Mingus který nezvládl brzdění, najel do trávy která ho katapultovala do vzduchu a hodně poškodila jeho vůz.

Ve vedení se nejvíce ukazovali Larson, Sauter, Redick. Palivovou bitvu v samotném konci závodu nejlépe zvládl John Hunter Nemechek, který dvě kola před koncem předjel Larsona, kterému došlo palivo. Syn Joe Nemechka si tak dojel pro své první vítězství v sérii, nedlouho poté co oslavil své 18 narozeniny.