Chris Buescher na plný úvazek ve Sprint Cupu

Úřadující šampion série Xfinity, 23letý rodák z Texasu – Chris Buescher bude v nadcházející sezóně závodit ve Sprint Cupu na plný úvazek. Speciální dohodu uzavřely týmy Roush Fenway Racing a Front Row Motorsports.

Právě týmy RFR a FRM poskytnou Chrisi Buescherovi potřebné zázemí a vybavení. Spojenectví, které bylo ohlášeno během včerejší tiskové konference si chválili i samotní účastnící: „Nemohli jsme se dočkat, až vše oznámíme,“ řekl Steve Newmark, prezident Roush Fenway. „Nejen, že se zlepší komunikace ve stáji samotného Fordu, ale pomůže to i Chrisovi Buescherovi zdokonalovat jeho schopnosti. Plná sezóna je na to jako dělaná. Na spolupráci s Front Row se vážně těšíme a věříme, že to bude výhodný vztah pro obě strany.

Nový řidič Fordu s číslem #34 se během ranní show na stanici SiriusXM „NASCAR Radio“ svěřil, že se mu ulevilo, když byly plány na sezónu 2016 konečně pevně nastaveny. „Byla zde spousta možností, vůbec jsem netušil, jak se sezóna 2016 bude odehrávat, najednou to nabralo na obrátkách, tohle všechno jsou pro mě vzrušující zprávy, konečně vím, jak a kde budu závodit.“ Řekl Buescher. „Trápily mě otázky, které mě napadaly. To, že se vám sice může dařit, ale neposunete svou kariéru nikam dál. A takhle by měla vypadat křivka přirozeného vývoje, křivka učení. Nebude to snadné, ale já jsem z celého projektu nadšený.

051715-WILD-END-IN-IOWA-PI-CH.vresize.1200.675.high.82

Velitelem posádky byl jmenován Scott Graves, který řídil běh vozu #17, řízeného Ricky Stenhousem Jr., když se v roce 2013 přesunul do Sprint Cupu. Graves by tak mohl pomoci během začátků. Chris není co se týče Sprint Cupu úplný nováček, přesto si ale první závody zkusmo odkroužil teprve v letošní sezóně. Postup z nižší série přichází po čtyřleté kariéře v rámci Xfinity.

Náš tým je sice malý, ale stále se na všem pracuje...“ Říká Buescher.

NASCAR XFINITY Series Ford EcoBoost 300

Napsat komentář