Čerstvý čtyřicátník Dale Earnhardt Jr.

Ralph Dale Earnhardt Jr. – automobilový závodník, syn jednoho z nejlepších jezdců, které kdy NASCAR spatřil ale také vnuk jistého Roberta Gee, který byl stavitelem vozů NASCAR, dnes slaví kulaté 40. narozeniny. 

Dale se narodil do rodiny závodníků, závodil jeho otec, strýc i nevlastní bratr. Možná je proto až s podivem, že Dalova závodní kariéra byla odstartována až v jeho pubertě. Jeho první závoďák byl vůz Monte Carlo, s nímž od závodil dvě sezóny Street Stock division.

Až o mnoho let později se Dale propracoval do závodní série NASCAR Busch. První závod jej čekal v roce 1996 na Myrtle Beach. V roce 1998 se potatil a dokázal v této nižší sérii zvítězit, šampionem se dokázal stát i v roce 1999. V roce 1999 také debutoval v nejvyšší sérii NASCAR.

Otec a syn tak závodili společně v nejvyšší sérii. Všem známá tragédie přišla v roce 2001 při zahajovacím závodě Daytona 500. V poslední zatáčce došlo ke konfliktu mezi vozy Dale Earnhardta Sr. a Sterling Marlina. Earnhardt Sr., nijak na pohled hroznou nehodu, nepřežil. Dale Earnhardt Jr. dokázal nejprestižnější závod Daytona 500 (který mu vzal otce) vyhrát už dvakrát a to v roce 2004 a 2014.

Od roku 2003 do roku 2013 se těšil naprosto maximální přízně fanoušků, v těch letech totiž právě on vyhrál pokaždé titul nejoblíbenějšího jezdce.

Jeho čisté odhadované jmění činí něco kolem 300 milionů amerických dolarů – oslava dnešních narozenin by měla tedy být velkolepá.

Napsat komentář