CWTS: Blaney – vítěz středečního závodu Trucků

Ryan Blaney má nejlépe nakročeno ke „sweepu“ na půl mílovém oválu Bristol Motor Speedway, kam se již tradičně ke konci srpna stěhují všechny tři nejvyšší závodní série NASCAR.

Tradičně ve středu se v Bristolu uskutečnil 14. závod série NASCAR Camping World Truck. Jak už to tak v Thunder Valley bývá, jezdce při trénincích potrápil déšť, oba tak byly zkráceny. A aby toho nebylo málo, na ovál zabloudil i zajíc, který prověřil „lovící“ schopnosti pořadatelů.

Z první řady do závodu odstartovali jezdci ze Sprint Cupu, Kyle Busch a Ryan Blaney, kteří se v Bristolu zároveň zúčastnili všech tří závodů sérií NASCAR. Bushovi se start vůbec nepovedl, vedení se ujal Blaney. První žlutá fáze přišla v 31. kole po kontaktu Hayleyho a Suareze. Restart Blaney ulil a vyfasoval tak od ředitelství NASCAR penalizaci projet boxy, po které se propadl o kolo zpět na 21. místo.

Vedení tak spadlo do klína Cole Custerovi, který ho pustil až ve 160 kole, kdy narazil do roztočeného Spencera Gallaghera.  Tím tak přišel o své třetí vítězství v kariéře, protože celý závod dokázal odolávat silnějším a zkušenějším mazákům jako Kyle Bush či Matt Crafton.

Žlutá fáze se rázem díky děšti na 45 minut přebarvila na červenou. Ve vedení byl Crafton, druhý Brandon Jones a třetí Hemric. Na druhé místo se po restartu dokázal prodrat Blaney, kterému pomohlo další přerušení, tentokrát zaviněné Kennedym a Ty Dillonem.

Restart se Craftonovi vůbec nepovedl, a připravil Blaneymu lehkou cestu na 4. Victory lane v karieře. Má tak nakročeno k tzv. sweepu, do karet mu hraje i loňská výhra v Xfinity Series, ve Sprint Cupu by se však musel „vyšvihnout“ – zatím nejlépe dokončil 4. v Talladeze. Za povšimnutí stojí i výkony mladíčků. Dalton Sargeant při svém debutu dokončil na 10. místě. Svého nejlepšího výsledku docílil i John Hunter Nemechek (3. místo).

ZÁZNAM ZÁVODU:

V čele šampionátu je stále Tyler Redick, před druhým Craftonem (-6 bodů) a třetím Erikem Jonesem (-7 bodů). Příští závod se jede 30. srpna 2015 na jediném klasickém okruhu v kalendáři, na Canadian Tire Motorsport Parku.

 

Napsat komentář