Biffle: „Mám svůj vlastní plán.“

Sezóna nejvyšší série NASCAR Sprint Cup 2015 byla poslední pro legendu Jeffa Gordona. V roce 2016 si zase „naposledy“ zazávodí Tony Stewart. Starší ročníky tak uvolňují místo „mladé krvi“ a i vás zajímá, kdo bude další. Terčem spekulací se nestává nikdo jiný než další člen klubu 40+ Greg Biffle. Tomu bylo v prosinci minulého roku 46 let a je tedy starší jak Jeff Gordon, tak i Tony Stewart, vlastně je nejstarším jezdcem, kterého v jezdeckém poli Sprint Cupu naleznete.

Greg Biffle se otázkám ohledně jeho „odchodu do důchodu“ nevyhnul již v průběhu minulé sezóny. V rozhovoru pro společnost FOXSports.com uvedl, že jeho smlouva je platná do roku 2017 a dohoda je podle něj dohoda. Dále uvedl, že v současné době nehledí tak moc do budoucnosti jako je rok 2018.

Mám svůj vlastní plán.“ Bránil se, při pomyšlení, že by měl navázat na sérii odchodů Gordona a Stewarta. „Užívám si závodění, zbožňuji závodní auta a miluji to, co dělám.“ Rozplýval se „Biff“, který si svou první sezónu na plný úvazek v nejvyšší sérii odkroužil již v roce 2003 (debutoval v roce 2002). „Stále mám pocit, že můžeme něčeho dosáhnout, v nové sezóně 2016 přijde ke slovu spousta změn, jsem na všechno zvědavý a těším se na zase trochu jiné závodění. Chci vidět, jak Roush Fenway Racing vyhrává závody. Já vím, že na to máme.

Přesto výsledky z posledních sezón nejsou příliš uspokojivé. Naposledy se na Victory Lane podíval v červnu 2013.

Rozhodně mi to vadí.“ Komentoval současný neúspěch Biffle. „Když se podíváte skrze garáže a vidíte všechny ty skvělé jezdce (Matta Kensetha, Carla Edwardse, Jeffa Gordona, Kevina Harvicka) proti kterým soutěžíte. V takové společnosti se vítězí těžko. Přesto se nám několik závodů opravdu povedlo, k vítězství jsme byli tak blízko.

22568987611_3feca8de97_b

Až přijde čas rozhodování, nejen Biffle, ale i jeho tým bude muset zvážit následující spolupráci z více pohledů. „Já počkám do konce roku 2016, nebo půlky sezóny 2017. Uvidíme jak na tom budeme, jestli mě to stále bude bavit, jak na tom budu s fyzičkou a zdravím, nevím jak se změní pravidla, auta… Na tom všem bude záležet.“ Řekl Biffle. Uvidíme kolik štěstí mu přinese rok 2016. Třeba mu rok s tímto číslem přinese štěstí a třeba i titul šampiona nejvyšší série, který mu stále chybí. (CWTS šampion 2000, XS šampion 2002)

Společnost FOXSports vybrala desítku jezdců, kteří jsou v pomyslné frontě na odchod „do důchodu“. Za Gregem Bifflem je o tři roky mladší Matt Kenseth, který v roce 2015 zažil fantastickou sezónu. Dalším je 41letý Dale Earnhardt Jr., čtvrtý o rok mladší Jimmie Johnson a Kevin Harvick. Mimo klub 40+, ale stále v řade je potom 39letý David Gilliland, Jamie McMurray a ještě o rok mladší Ryan Newman. Desítka kandidátů je potom uzavřena Casey Mearsem a Kurtem Buschem. Na jejich „odchody“ si ale vážně ještě pár let počkáme.

Napsat komentář