Ambrose: „NASCAR není na obzoru.“

Dnes slaví narozeniny Australan Marcos Ambrose. Závodník, který je nyní aktivní v sérii V8 Supercar strávil ve světě NASCAR devět let, vyzkoušel všechny nejvyšší série a zanechal za sebou ne jeden úspěch. Hodlá ještě někdy znovu usednout do amerických Stock Car? 

Marcos Ambrose se narodil 1. září 1976 ve městě Launceston, v australské Tasmánii, kde také jako syn závodníka vyrůstal. Závodit začal v deseti letech, jak jinak, než na motokárách. Po úspěchu v roce 1995, kdy vyhrál šampionát Australian Karting se přestěhoval do Formule Ford, o pár let později se přesunul do Evropy, kde dobýval další odvětví formulového závodění.

V roce 2001 ho čekal raketový start v sérii V8 Supercar – no komu se povede odstartovat si debut z Pole Position? V roce 2003 vyhrává svůj první šampionát a následujícího roku se stává dvojnásobným šampionem.

V roce 2005 bylo oznámeno, že Ambrose se stěhuje do USA, kde bude závodit v sérii NASCAR. Jako první přišla na řadu série Camping World Truck. Během dva a dvaceti závodů se čtyřikrát probojoval do první desítky, výhru zde ale žádnou nezískal. V roce 2007 se přesunul do série Xfinity. Tam má ke dnešnímu dni na kontě pět výher. První si zajistil v roce 2008 ve Watkins Glen, poslední potom v tamtéž v roce 2014.

2011 NASCAR Sprint Cup Series, Watkins Glen

Sprint Cup jej přivítal v roce 2008, za sedm let si zde odkroužil 227 závodů, ale pouze dvakrát se podíval na Victory Lane. Poprvé v roce 2011 (kde jinde než) ve Watkins Glen.

Po sezóně 2014 Ambrose oznámil, že se vrací do V8 Supercar, kde bude řídit Ford týmu DJR Penske, který vlastní Roger Penske.

Na jaře letošního roku se objevily zvěsti o tom, že by se měl Marcos zase do NASCAR vracet, sám to ale vyvrátil. „NASCAR není na obzoru. Bylo to těžké rozhodnutí. Miluji závodění, o tom není pochyb, ale jsem rád zase zpátky v Austrálii.“

2011 NASCAR Sprint Cup Series Watkins Glen

Napsat komentář