Ako sa v Daytone rozhodne o poslednom mieste v play-off?

Základnú časť sezóny NASCAR Cup Series čakajú posledné preteky a v zozname jazdcov do play-off zostáva neisté ešte jedno meno. Kto na superspeedway v Daytone získa pre seba posledné postupové miesto a udrží si nádej na titul? Všetko, čo potrebujete vedieť pred rozhodujúcim bojom, nájdete tu.

Kyle Larson zvíťazil na Watkins Glen International, pripísal si druhú výhru a viacerých jazdcov postavil do pomerne jasnej pozície. Chceš postúpiť do play-off? Vyhraj!

Sezóna 2022 ponúkla zatiaľ 15 rôznych víťazov. Chase Elliott (4 výhry), Kyle Larson (2), Ross Chastain (2), Joey Logano (2), William Byron (2), Kevin Harvick (2), Denny Hamlin (2), Tyler Reddick (2), Christopher Bell (1), Chase Briscoe (1), Kyle Busch (1), Kurt Busch (1), Daniel Suárez (1), Austin Cindric (1) a Alex Bowman (1) majú vďaka triumfom isté miesto v záverečnom Round of 16.

GettyImages-1416692901

Scenár: V Daytone nebude nový víťaz

Ak sa v nočných pretekoch v Daytone nepozrie na Victory Lane nové meno, v boji o záverečné miesto v play-off sa rozhodne medzi dvojicou Ryan Blaney a Martin Truex Jr. Žiaden ďalší pretekár už nemá šancu dostať sa do boja o titul vďaka bodovému zisku. Blaney má momentálne náskok 25 bodov pred Truexom.

Scenár: Presne 16 víťazov

Jednoduché. 16 jazdcov, ktorí vyhrajú v 26 pretekoch základnej časti, postúpi do play-off za predpokladu, že budú na 30. alebo lepšom mieste v poradí základnej časti. Máme kompletnú zostavu pre boj o titul a netreba viac riešiť. Aby sa stalo toto, potrebujeme v záverečných pretekoch nového víťaza.

cup series trophy

Scenár: Rovnaký počet bodov

Ako je uvedené vyššie, ak sa v Daytone zopakuje predošlý víťaz, potom buď Blaney alebo Truex Jr. postúpia do play-off. Čo však v prípade, že títo dvaja budú mať v poradí základnej časti rovnaký počet bodov. Potom by sme išli do tajbrejku, ktorým je najlepšie umiestnenie v základnej časti.

Pred pretekmi v Daytone drží v tomto scenári karty v ruke Ryan Blaney. Jeho tretie miesto na Nashville Superspeedway je jeho najlepším v tomto roku, čo je lepšie ako najlepšie umiestnenie Truexa na štvrtom mieste. Ak však skončia obaja s rovnakým počtom bodov a Martin Truex Jr. skončí v Daytone na druhom mieste, potom by toto umiestnenie bolo jeho najlepším v sezóne a postúpil by na úkor Blaneyho.

Ak však Truex Jr. skončí na treťom mieste, v tajbrejkovom scenári to nebude stačiť. Pretože obaja jazdci by mali rovnako najlepšie umiestnenie na treťom mieste, išli by sme na ďalšie najlepšie umiestnenie. Blaney má štyri štvrté miesta, Truex len dve.

lawurfluiaer

fotografie: NASCARmedia.com, nascar.nbcsports.com

Napsat komentář