Zraněný Tony Stewart byl hospitalizován

Trojnásobný šampion nejvyšší série NASCAR Sprint Cup musel být hospitalizován s poraněním zad, na přesnou definici povahy a především rozsahu zranění si zatím musí celý tým Stewart-Haas Racing ještě počkat. 

Mike Arning, mluvčí týmu SHR v úterý odpoledne vydal tiskovou zprávu o skutečnosti, že byl Stewart hospitalizován. K incidentu na čtyřkolce „ATV“ (All-terrain vehicle) přitom došlo již v neděli 31. ledna 2016, na západním pobřeží v San Diegu. Nehoda tak byla pro jednou oficiálně „nezávodního charakteru“.

Arning nezveřejnil více podrobností, ani to, v které nemocnici 44-letý závodník pobývá. Informace o jeho stavu přislíbil aktualizovat ve čtvrtek, čili zítra. „Tony je vzhůru a je schopen pohybovat všemi končetinami.“ Řekl stručně mluvčí. Dle spekulací, je právě pohyblivost končetin to, oč se Stewart i celý tým nejvíce starají.

Jak moc bude ohrožen nástup Stewarta, do jeho finální sezóny? Jedná se spíše o prevenci nežli závažnou komplikaci? Jak Tonyho známe, vždycky se dokázal s problémy poprat, v roce 2013 musel část sezóny vynechat kvůli zlomenině pravé nohy a v roce 2014 mu zase bránil incident, při němž zemřel závodník Kevin Ward Jr.

„Je to dobrosrdečný člověk, něco takového vás prostě naštve, doufám, že se z toho rychle dostane a do sezóny nastoupí v plné síle.“ Svěřil se Mike a k událostem se vyjádřil i předseda NASCAR Brian France: „Dostali jsme zprávu od týmu Stewart-Haas Racing ohledně nehody a zranění Tonyho Stewarta. Jménem všech v NASCAR mu přeji brzké uzdravení.“

Trackbacks for this post

  1. […] úplně všichni. Nicméně finální rok nezačal vůbec dobře. Začátkem února se objevily zprávy o problémech se zády. Následně musel Smoke na operaci a nad jeho nástupem do závodního vozu se začala stahovat […]

Napsat komentář