Závodní okruh Las Vegas Motor Speedway

las vegas motor speedway

Plány na výstavbu závodního multiplexu poblíž světoznámého města Las Vegas v Nevadě vznikly již v roce 1970. Právě v témže roce totiž byla uzavřena závodní atrakce Stardust Inertnational Raceway (klasická závodní trať).

Závodní okruh jak jej známe dnes si na svou výstavbu musel pár let počkat. K otevření došlo až v roce 1996. Nemalý závodní areál dnes čítá kapacitu přes 130 000 fanoušků. Mezi největší události zde konané se řadí samozřejmě tři závody nejvyšších sérií NASCAR (Sprint Cup, Xfinity, Camping World Truck) a závody série NHRA.

Ovál se řadí mezi klasické „jeden a půl mílovky“ (2,41 km), asfaltový okruh má klopení v zatáčkách od osmnácti do dvaceti stupňů. Najdete zde i čtvrt-mílovou dráhu pro Dragstery.

Na rok 2011 zde nevzpomínají příliš z vesela. Během posledního závodu sezóny IndyCar 16. října se zde odehrála nehoda, která čítala patnáct vozů (a to už je řádná Big One), několik vozů se ocitlo v plamenech a hned čtyři řidiči museli být okamžitě převezeni do nemocnice. Mezi nimi i jezdec s velkým J – Dan Wheldon. Dvě hodiny od události byl prohlášen za mrtvého. Tragickou a opravdu hrozivě vypadající nehodu můžete shlédnout zde:

Pokud se podíváme do tabulek rekordů v rámci nejvyšší série NASCAR Sprint Cup, nejvíce výher má ( z aktivních jezdců) na kontě Jimmie Johnson (4). V závěsu za ním je se třemi výhrami Matt Kenseth.

Las Vegas Speedway ale nehostí pouze závody, odehrávají se zde například i hudební festivaly, během nichž se okruh promění ve světelnou show. Jedním z festivalů je i Electric Daisy Carnival.

Start your engines NASCAR Sprint Cup Series Shelby American Las Vegas 3030215_NASCAR_Vegas_PI_JP.vresize.1200.675.high.23las-vegas-motor-speedway_1enmzyfuvzwkl1stq2egndiwzw

 

Trackbacks for this post

  1. […] TOP 20 PRŮMĚRNÝCH DOJEZDŮ AKTIVNÍCH JEZDCŮ NA OKRUHU DOVER INTERNATIONAL SPEEDWAY (SC) […]

Napsat komentář