Závodní okruh Kansas Speedway

kansas

Ovál Kansas Speedway ležící ve městě Kansas ve státě Kansas se řadí mezi ovály s kratší historií. Závodní areál se začal stavět v roce 1999 a to poté, co se už od roku 1996 diskutovalo o tom, že v této oblasti závodiště tohoto typu chybí. V roce 2001 byla dráha otevřena a to se značným zpožděním. Vše mělo být hotovo už v roce 2000, ale počasí a majitelé okolních pozemků stavbě prostě nepřáli.

Mezi hlavní závodní události dnes patří nejen závody NASCAR ale také ARCA. V minulosti se zde proháněly i série IndyCar, Indy Lights, CART nebo USAC.

Jeden a půl míle dlouhý Quad-ovál má klopení v zatáčkách v rozmezí od sedmnácti do dvaceti stupňů, přední rovinka deset a zadní pět a půl.

Tribuny s až šedesáti pěti řadami mají kapacitu pro 72 000 diváků. To není zrovna číslo, kterým by se mohl okruh chlubit, čím ale může je rozhodně fakt, že zdejší SAFER (ochranná bariéra lemující trať) je nejdelší ze všech okruhů v závodním kalendáři. SAFER je zde strategicky a logicky umístěn v zatáčkách a i téměř po celé rovince. V jedné části má dokonce délku 1,28 míle a to je rekord, který Kansasu asi jen tak jiná trať neodpáře.

FOTOGALERIE

Hollywood Casino 400 At Kansas Speedway in Kansas City, Kansas on April 21, 2013. 7-9 October, 2011, Kansas City, Kansas USA © 2011 F. Peirce Williams LAT Photo USA

ZÁVODY
5 Hour Energy 400 2014

Napsat komentář