Závodní okruh Atlanta Motor Speedway

atlanta (3)

 

Dříve také Atlanta International Raceway je závodní trať ležící 32 kilometrů jižně od města Atlanta, ve státě Georgia. Atlanta se řadí mezi klasické „jeden a půl mílovky“, tvarově se potom ovál řadí do kategorie quad. Přesná délka oválu je 1,54 míle (2,4km).

Výstavba, která v závěru spolykala téměř dva miliony amerických dolarů, byla započata v roce 1958, oficiálního otevření se okruh dočkal o dva roky později. Velké otevření dne 31.7.1960 a zahájení závodního provozu sérii NASCAR rozhodně oslavil FireBall Roberts, který na tento zahajující závod vyhrál Pole Position a v závěru vyhrál i samotný závod.

V roce 1997 prošla trať kompletní přestavbou – zvýšilo se klopení a trať se o drobátko prodloužila. Stala se tak rychlejší, čímž se vlastnostmi přiblížila svým okruhovým sestrám. Rovinky jsou dnes klopeny pěti stupni a zatáčky dvaceti čtyřmi. I heslo, nebo chcete-li motto, trati ukazuje na její rychlost: Real Racing. Real fast.

Na trati se pravidelně kromě Sprint Cupu konají i závody série Xfinity a Camping World Truck, podívají se sem i vozy IROC, IRL IndyCar a dokonce dragstery.

Pokud se zaměříme na kapacitu tribun, závody může sledovat 99 000 diváků.

Nejvíce výher z jezdců NASCAR má na kontě samotný Dale Earnhardt a to devět. Nejrychleji se na tomto oválu dokázat prohnat Billy Boat v rámci IRL IndyCar Series, jeho rychlost v roce 1998 byla neuvěřitelných 224,163mph.

APTOPIX NASCAR Atlanta Auto RacingAerial_view_of_the_Atlanta_Journal_500_at_the_Atlanta_Motor_Speedway_1989 atlanta (2) Atlanta3
atlanta2014

Napsat komentář