XS: Stewart-Haas Racing míří do Xfinity Series

Tým Stewart-Haas Racing expanduje od sezóny 2017 do druhé nejvyšší ligy NASCAR Xfinity Series. Zpráva přišla jen několik málo měsíců od oznámení, že od nadcházejícího ročníku bude využívat techniku od značky Ford.

Stewart-Haas Racing, vítěz dvou titulů Sprint Cup Series, se pokusí po několika letech obnovit svůj program v Xfinity Series. Dříve, tým vlastněný pouze Gene Haasem (Haas CNC Racing), se šampionátu účastnil v letech 2003-2006. Organizace má v plánu účastnit se kompletní sezóny 2017 s jedním vozem. Jména jezdců (jezdce) a sponzorů by měla být oznámena během konce letošní sezóny. „Za účelem udržení si konkurence schopnosti, jsme si potřebovali vytvořit program pro vývoj jezdců a členů týmů pro náš nejhlavnější oddíl ve Sprint Cupu.“ sdělil Greg Zipadelli, viceprezident týmu.

„O vytvoření týmu v Xfinity Series jsme uvažovali už delší dobu. Zůstat úspěšný v tomto sportu znamená držet krok s dobou, a mít vlastní tým i v nižší soutěži. Tento program je dokonalá příležitost pro využití zpětné vazby i pro hlavní týmy ze Sprint Cupu.“ říká s nadšením spoluvlastník týmu Tony Stewart, pro kterého je letošní sezóna zároveň tou poslední za volantem závodního vozu.

I druhý spoluvlastník Gene Haas se k radostné situaci vyjádřil. „Je to přirozený vývoj týmu. Když se podíváte na ostatní týmy úspěšné ve Sprint Cupu, všechny mají přímé spojení s Xfinity Series, kde jsou vyvíjeni jak samotní mladí jezdci, tak i technici, mechanici a vedoucí posádky. Máme zavedený velký, silný tým, který je na tuto výzvu připraven.“ 

022816-NASCAR-haas-ford.vresize.1200.675.high.20

V nadcházející sezóně nahradí Chevrolety Ford. (fotografie: foxsports.com)

Úvodní fotografie: NASCARmedia/Getty Images

 

Napsat komentář