XS: Profil závodu: Richmond (8/33)

Austin Dillon
sprint cupKVALIFIKACE
pátek 28. dubna 2017
22.45
logo daytnascZÁVOD Toyota Owners 400
neděle 30. dubna 2017
20.00
xfinityserieslogoKVALIFIKACE
sobota 29. dubna 2017
16.05
logoxsdaytnaZÁVOD ToyotaCare 250
sobota 29. dubna 2017
19.30

XS HISTORIE ZÁVODU

Událost má své místo v závodním kalendáři od roku 1982, kdy první závod o 150 kolech vyhrál Tommy Houston s Chevroletem. Po krátké pauze, která nastala v letech 1985-1989 se závod vrátil do programu o padesát kol delší. První prodloužený závod vyhrál Michael Waltrip.

Poslední prodloužení na současných 250 kol přišlo v roce 1994, kdy zvítězil Joe Nemechek. Minulý rok byl závod pokrácen o kola v rámci Dash 4 Cash a zároveň prodloužen dojezdem Overtime, který přidal devět kol (nejvíce v historii). Celkem tedy závod čítal 259 kol a vyhrál jej Dale Earnhardt Jr. Z více násobných výherců závodů jmenujme tři trojnásobné krále Marka Martina (1993, 1997 a 1999), Kevina Harvicka (2003, 2006 a 2014) a Dennyho Hamlina (2008, 2011, 2015).

XS O OKRUHU

9Richmond

XS KVALIFIKACE

Daniel Hemric si v kvalifikaci vyjel svoji první pole position v Xfinity kariéře, ve které absolvuje teprve svůj osmý závodní víkend. V první řadě ho doplní úplný nováček Kyle Benjamin, který se převážně účastní nižších sérií K&N a ARCA. Druhou řadu obsadil Daniel Suárez a Austin Dillon.

GettyImages-674819690

XS SARTOVNÍ LISTINA

PoziceJezdecZnačkaRychlost
1Daniel HemricChevrolet117.981 mph
2Kyle BenjaminToyota117.888 mph
3Daniel SuarezToyota117.770 mph
4Austin DillonChevrolet117.611 mph
5Brennan PooleChevrolet117.580 mph
6Justin AllgaierChevrolet117.560 mph
7Kyle LarsonChevrolet117.427 mph
8Ty DillonChevrolet117.361 mph
9William ByronChevrolet117.325 mph
10Ryan BlaneyFord117.243 mph
11Elliott SadlerChevrolet116.590 mph
12Michael AnnettChevrolet116.219 mph
13Matt TifftToyota117.417 mph
14Blake KochChevrolet117.371 mph
15Brendan GaughanChevrolet117.356 mph
16Cole CusterFord117.335 mph
17Ryan ReedFord117.279 mph
18Dakoda ArmstrongToyota116.964 mph
19Darrell Wallace Jr.Ford116.939 mph
20Ryan SiegChevrolet116.893 mph
21Casey MearsFord116.868 mph
22David StarrChevrolet116.289 mph
23Ross ChastainChevrolet116.194 mph
24Brandon JonesChevrolet116.029 mph
25Jeff GreenChevrolet116.863 mph
26Brandon BrownChevrolet116.701 mph
27Quin HouffChevrolet116.641 mph
28Dylan LuptonToyota116.565 mph
29Harrison RhodesChevrolet116.435 mph
30Joey GaseChevrolet116.209 mph
31B.J. McLeodChevrolet116.174 mph
32Jeremy ClementsChevrolet116.099 mph
33Spencer GallagherChevrolet116.019 mph
34Ray Black Jr.ChevroletN/A
35J.J. YeleyToyotaN/A
36Matt MillsChevroletN/A
37Mike HarmonDodgeN/A
38Garrett SmithleyChevroletN/A
39Carl LongChevroletN/A
40Timmy HillDodgeN/A

XS VÝSLEDKY ZÁVODU

PoziceJezdecZnačkaOdjetých kolStartovní poziceKol ve vedeníBodůBonus
1Kyle LarsonChevrolet25471000
2Justin AllgaierChevrolet25461575419
3Daniel HemricChevrolet2541264814
4Austin DillonChevrolet25445800
5Ryan BlaneyFord25410000
6Darrell Wallace Jr.Ford254190310
7Elliott SadlerChevrolet254110355
8Michael AnnettChevrolet254120290
9Casey MearsFord254210280
10Spencer GallagherChevrolet254330270
11Blake KochChevrolet254140260
12Dylan LuptonToyota254280250
13Cole CusterFord254160240
14Matt TifftToyota254130230
15Jeremy ClementsChevrolet254320220
16Dakoda ArmstrongToyota254180210
17David StarrChevrolet254220200
18Ray Black Jr.Chevrolet254340190
19Ty DillonChevrolet2548300
20Joey GaseChevrolet254300170
21Daniel SuarezToyota2543000
22Brennan PooleChevrolet25350172
23Ryan ReedFord252170140
24Harrison RhodesChevrolet252290130
25Brandon BrownChevrolet252260120
26Ryan SiegChevrolet252200110
27Quin HouffChevrolet251270100
28Timmy HillChevrolet25140090
29Garrett SmithleyChevrolet25138080
30William ByronChevrolet2499070
31Matt MillsChevrolet24836060
32Kyle BenjaminToyota247201611
33Brandon JonesChevrolet24724040
34Carl LongDodge24539030
35Brendan GaughanChevrolet24415020
36Mike HarmonDodge23937010
37B.J. McLeodChevrolet23631010
38Ross ChastainChevrolet22323010
39J.J. YeleyToyota18135010
40Jeff GreenChevrolet325010

XS FOTOGALERIE

GettyImages-674883048 GettyImages-674883690 GettyImages-674883756

 

Fotografie: NASCARmedia 

Napsat komentář