Vyhodnocení znalostní soutěže o Jeffu Gordonovi

Při příležitosti včerejších narozenin Jeffa Gordona jsme vám připravili znalostí minisoutěž o něm, ve které si můžete otestovat, kolik toho o ikoně NASCAR víte. V článku naleznete vyhlášení nejlepší trojice soutěžících + okomentované správné odpovědi na jednotlivé otázky.

Pokud se k vám včera test nedostal, stále si ho můžete zkusit ZDE, článek si v takovém případě nechte na později.VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE

Vzhledem k tomu, že u některých otázek bylo více odpovědí správně, v testu bylo možné dosáhnout 28 bodů. Výsledky byly vcelku vyrovnané, vítězem se ale stal soutěžící s přezdívkou Eisenmann, který dokázal získat 25/28 bodů! Vítězi gratulujeme :)

Ačkoliv oba u některých otázek zaškrtli odlišné odpovědí, dělené druhé a třetí místo obsadila bratrská dvojice Smetanů vystupující pod jmény Jakub Smetana a The King 43, oba dokázali získat 23/28 bodů, také gratulujeme a zároveň děkujeme všem zúčastněným. Pokud nejste mezi trojicí nejlepších a chcete se dozvědět počet získaných bodů, kontaktujte nás zprávou na našem Facebooku.

VysledkySPRÁVNÉ ODPOVĚDI

1. Jak se přezdívá Jeffu Gordonovi?

Kid, Wonder Boy, Rainbow Warrior, Flash Gordon

Hned v první otázce byly správně všechny čtyři odpovědi, za svou dlouhou kariéru byl Jeff nazývá všemi čtyřmi jmény. Nejznámější je pravděpodobně Rainbow Warrior, což také poradil nadpis článku. Používaný je také Flash Gordon, přezdívku Wonder Boy si vysloužil od Dale Earnhardta a Kid mu bylo říkáno v začátcích jeho kariéry.2. Jak se jmenují jeho děti?

Ella a Leo

Obě děti má se svou druhou ženou Ingrid Vandebosch, na fotce je můžete vidět s taťkou.

Jeff with children3. Jaký je Jeffův nejoblíbenější seriál?

Přátelé

Na tuto otázku odpověděl správně pouze jediný soutěžící, což je suverénně nejméně z celého testu, ano, jeho nejoblíbenějším seriálem jsou Přátelé.4. Ve kterém roce byl zařazen magazínem „People“ mezi TOP 50 nejkrásnějších lidí na světě?

1997

Co k tomu dodat, snad jen – zde je fotka z tehdejšího vydání časopisu People s Jeffem Gordonem :)

people5. Ve kterém animovaném seriálu propůjčil svůj hlas jedné z postaviček?

Auta 2

Jediná otázka, na kterou znali správnou odpověď všichni. Samozřejmě to jsou Auta 2, kde Jeff nadaboval Chevrolet Corvette jménem Jeff Gorvette (na fotce). Z hvězd NASCAR si svou postavičku v tomto filmu nadaboval také Darrell Waltrip.

CARS 2

 6. Na jakém okruhu poprvé zvítězil (v rámci Sprint Cup)?

Charlotte

Přesněji závod Coca-Cola 600 v roce 1994, v tomto závodě startoval z pole position.

Jeff Gordon first win

 7. Kterému z těchto okruhů je Jeffovo rodné město Vallejo nejblíž?

Sonoma

Město Vallejo se nachází v Kalifornii na severu zátoky San Pablo necelých 100 km severně od San Francisca, což znamená, že opravdu kousíček to je na okruh Sonoma Raceway. 

Vallejo - Sonoma

 8. V jakém roce podepsal první smlouvu s Hendrick Motorsports?

1992

Svůj debut v nejvyšší sérii si Jeff odbyl v roce 1992, o jeho služby se zajímal například Jack Roush, smlouvu ale nakonec uzavřel s týmem Ricka Hendricka, se kterým spojil celou svou kariéru. V sezóně 1992 absolvoval pouze jeden závod, následující sezónou ale již naskočil do kolotoče Winston Cupu naplno.9. Kolik ukořistil v nejvyšší sérii pole positions?

80

Tato neuvěřitelná statistika dokazuje, jak velkým jezdcem Jeff je, vítězství ale získal ještě víc (92), je tedy o něco víc úspěšnější v závodech, než v kvalifikacích.10. Čím se Jeff toužil stát, kdyby jeho závodní kariéra nevyšla?

kosmonautem

Naštěstí se jeho závodnická výchova ukázala jako dostačující. Jako kosmonaut by se asi jeho jméno netěšilo takové slávě jako nyní. 11. Jaká společnost je v současné době jeho hlavním sponzorem?

DuPont, Pepsi

Většina z vás napsala buď DuPont, nebo Pepsi, správně jsou ale obě dvě odpovědi, i v současné době můžeme na jeho voze vidět reklamy DuPont, nebo Pepsi.12. Kolikrát vyhrál sérii Camping World Trucks?

0x

Bez účasti nelze vyhrát :) Do Sprint Cupu ho dostala tehdejší Busch Series, ve které si parkrát zazávodil i po vstupu do Winston Cupu, CWT série se ale nezúčastnil nikdy.13. Ve které sezóně se nestal šampionem nejvyšší série NASCAR?

2000

V roce 1995 získal svůj první titul, to se mu podařilo i v sezónách 1997 a 1998, svůj poslední titul získal v roce 2001, v sezóně 2000 ale skončil až na devátém místě.14. Kolikrát vyhrál Daytonu 500?

3x

Konkrétně se tak stalo v letech 1997, 1999 a 2005, tolik výher zde žádný současný jezdec získat nedokázal. Při jeho první výhře se navíc stal nejmladším jezdcem, který tento závod dokázal vyhrát. Rekord mu vydržel až do roku 2011, kdy Daytonu ovládl Trevor Bayne.15. Na jakém okruhu poprvé závodil v nejvyšší sérii NASCAR?

Atlanta

Jak již bylo nastíněno výše, svůj debut v nejvyšší sérii si odbyl právě v Atlantě v roce 1992, jednalo se o poslední závod sezóny a zároveň poslední závod legendy NASCAR Richarda Pettyho.

young gordon


16. Jaké má sourozence?

sestru

Má jednu sestru jménem Kim.


17. Kolikrát vyhrál závod v sérii v současném době pojmenované Xfinity?

5x

Tři z nich získal v sezóně 1992, tedy rok před jeho odchodem do Winston Cupu. Tuto sérii na několik let opustil, vrátil se tam až na sezóny 1999 a 2000 na pár závodů. V každé z těchto sezón si připsal jednu výhru. Tyto dvě sezóny definitivně uzavřely jeho působení v této sérii.


18. Jak Jeff poznal svou manželku?

Miss Sprint Cup

Nejprve je potřeba podotknout, že Jeff měl za svůj život manželky dvě. A právě ta první – Brooke Sealey – byla v době jejich seznámení v roce 1992 Miss Winston Cup. O dva roky později se vzali, ale osm let po svatbě v roce 2002 se rozvedli. V současné době žije se svou druhou manželku, se kterou má obě dvě své děti.

Brooke and Jeff


19. Kolik závodů odkroužil v nejvyšší sérii NASCAR v roce 1990?

0

Debut přišel v roce 1992.


20. Brooke psala a dávala Jeffovi do závodního vozu malé karty, co na nich bylo?

úryvky z Bible

Jeff je rozený křesťan, k víře jako takové tedy nemá daleko. Svého času dokonce pravidelně chodíval do svatostánku, aby se o Bohu dověděl více. Později se přiznal, že je pro něj těžké soustředit se na konkrétní víru. 


21. Jakou příčku obsadil v loňském šampionátu?

6.

Asi všichni ještě máme v čerstvé paměti Jeffovo loňské obrození, kdy velkou část sezóny vládl Sprint Cupu. Ve třetí fázi Chase Eliminator Round ale jeho cesta za pátým titulem skončila.


22. Jaký je jeho největší koníček z níže zmíněných?

hraní videoher

Hlavně závodní hry jsou pro Jeffa velkým koníčkem, nejen, že je rád hraje, dokonce se na několika hrách sám podílel. V roce 1999 vyšla hra Jeff Gordon XS Racing, u které asistoval. Několikrát se objevil na přebalu oficiálních her NASCAR a pro Gran Turismo 5 pomohl vytvořit „Jeff Gordon NASCAR School“, část můžete vidět ve videu.


23. Ve kterém roce byl jmenovám mezi padesátku největších jezdců NASCAR?

1998

Vyhlášení „50 největších jezdců NASCAR všech dob“ se uskutečnilo v roce 1998 a to je tedy samozřejmě rok, kdy do tohoto seznamu vstoupil i Jeff Gordon. Kompletní seznam jezdců můžete vidět ZDE


24. Jaké je zatím jeho nejvyšší umístění v závodě SC v sezóně 2015?

3.

Nakonec jedna otázka týkající se aktuálního dění, tato sezóna zatím Jeffovi nevychází úplně podle jeho představ, nejlépe se zatím umístil třetí a to v Bristolu a minulý týden v Poconu.


Líbila se vám tato minisoutěž? Chtěli byste další podobné testy? Určitě nám vaše názory napište do komentářů pod článkem, nebo na Facebook

 

One Comment

  1. Eisenmann napsal:

    Těch pár ztracených bodů mě mrzí, ale i tak jsem rád za první místo. Jeffovi fandím už od malého haranta. Zkazil jsem hned první otázku, myslel jsem si, že Kid je Dale Jr., u Jeffa mám nejvíce zažito big daddy, které jsem několikrát slyšel od amerických komentátorů. A taky jsem ho tipoval na Simpsony… nu co už. Minitest se mě bavil a děkuju za něj i za vaše stránky o NASCAR.

Napsat komentář