Vše nejlepší Gregu Bifflovi!

Dnes slaví narozeniny Gregory Jack Biffle. Muž, který se do podvědomí motoristických fanoušků dostal poté, co v letech 1995 – 1996 zcela ovládl sérii Winter Heat. 

Narodil se 23. prosince 1969 ve městě Vancouver, státě Washington. Po jeho úspěchu ve zmíněné sérii Winter Heat byl Benny Parsonem doporučen Jacku Roushovi, ten ho přijal do týmu jako naději, a jak víme – dodnes jsou nerozluční.

Velké poprvé v NASCAR ho čekalo už v roce 1997, tehdy si odjel první závod tehdejší série Busch. Výsledky dvou závodů, které odjel ale nebyly vůbec valné. Plný úvazek v NASCAR ho čekal v roce 1998. Nově se podíval i do série Craftsman Truck. Tam se mu na sebe povedlo upozornit díky ukořistěným Pole Position a on se začal těšit přízni fanoušků.

V roce 2000 Biffle získal titul šampiona v sérii trucků a bylo jasné, že se Biffle přesune do série Busch a to již na plný úvazek – jeho talent se prostě musí zúročit.

Jako velmi ambiciózní muž se ukázal v roce 2001 při nástupu do další nejvyšší série NASCAR. Hned pětkrát dokázal zvítězit, v konečném pořadí mu výsledky nadělily čtvrté místo a titul Rookie of the Year.

V roce 2002 si Biffle odnáší druhý titul šampiona z druhé nejvyšší série NASCAR. Jeho výsledky a především čtyři výhry stačily na to, aby pokořil svého největšího soupeře Jasona Kellera.

Nejvyšší série z nejvyšších ho přivítala v roce 2003, v téže roce Biffle poprvé usedá do vozu č. 16, s kterým ho vídáme dodnes. Zvítězit dokázal pouze jednou a sice v Daytoně, konkurence byla přece jenom velká. V následujících letech ho čekaly úspěchy jako například Pole na nejprestižnější závod Daytona 500. V roce 2005 zvítězil dokonce šestkrát, ale ani to na titul nestačilo – o titul ho připravil Tony Stewart a to o 35 bodů.

Bifflovy výkony jsou od té doby stabilní, ovšem v minulých sezónách poněkud nevýrazné. V roce 2012 zvítězil v Michiganu, pro Fordy to byla výhra s pořadovým číslem 1000.

Pure Michigan 400

Za svou kariéru v nejvyšší sérii NASCAR nasbíral devatenáct výher. Letos se nedokázal probojovat do finálních bojů o titul šampiona a skončil čtrnáctý. Možná že příští rok bude o kousek blíž – Greg Biffle by se tak mohl stát jezdcem, který získal tituly ze všech nejvyšších sérií NASCAR.

Vše nejlepší k narozeninám!

AAA Texas 500 - Practice

Napsat komentář