VIDEO Hrozivá nehoda v pretekoch ARCA na Springfield Mile. Haugeberg skončil na boku

FatqYjzWQAYOKfo

Preteky ARCA Menards Series Atlas 100 na prašnej Springfield Mile na Illinois State Fairgrounds boli v dôsledku časovej tiesne skrátené o 30 kôl a videli víťazstvo Jesseho Lovea. Oslavy jeho triumfu však utlmila nepekná nehoda v poslednom kole, pri ktorej sa jeho tímový kolega Buddy Kofoid na prednej rovinke zrazil s pomalým autom Brycea Haugeberga.

Love si väčšinu dňa užíval relatívne pokojné preteky, no pri nájazde do posledného kola zosilneli útoky Kofoida. ýsa pokúšal zostať v lead-lape, no stratil kontrolu nad vozidlom a narazil do vonkajšej bariéry, čo ho dostalo priamo do línie o výhru bojujúcej dvojice. Na prednej rovinke sa nakopilo toľko prachu, že Kofoid zrejme stratil prehľad a nevšimol si, že Haugeberg zastavil priamo pred cieľovou čiarou. Buddy Kofoid bol už bezmocný aby zabránil zrážke vo vysokej rýchlosti, ktorá prevrátila Haugebergovo auto na bok.

Kofoid bol po brutálnej havárii v dobrej nálade, ale dúfa, že okolnosti, ktoré sa odohrali v nedeľu popoludní, povedú k zmenám v bezpečnosti a postupoch v deň pretekov pre podujatia ARCA na prašnom povrchu. „Pravdepodobne ma to bude v najbližších dňoch bolieť,“ povedal Kofoid. „Aj keď som bol dve dĺžky auta za Jessem, nevidel som ho. Udržať si prehľad bolo náročné a oslnenie lúčmi to spravilo 10-krát horšie. Som rád, že Haugeberg je v poriadku a môžem len predpokladať, čo sa stalo, ale bola to smola.“ Keďže kolo pod bielou vlajkou nebolo hodnotené, Kofoid skončil na druhom mieste napriek tomu, že z Illinois State Fairgrounds odišiel so zničeným autom.

Prvá myšlienka, ktorá napadla na Victory Lane víťazovi Loveovi, bol stav tímového kolegu, ale uľavilo sa mu, keď videl, ako Kofoid a Haugeberg vystupujú z áut a odchádzajú po vlastných. „Som naozaj vďačný, že Buddy je v poriadku,“ povedal Love. „Bolo to zlé a nemyslím si, že nikto z nás videl odstavené auto, ale našťastie sú obaja v poriadku. Buddy bol môj najobľúbenejší jazdec, keď som vyrastal, a vždy som k nemu vzhliadal, takže je pre mňa cťou ho dnes poraziť.“

Na prvých dvoch pozíciach teda skončili tímoví kolegovia od Billa Venturiniho. Ryan Unzicker, ktorý vyhral na Illinois State Fairgrounds v roku 2020 obsadil tretie miesto. Prvú päťku uzavreli Sammy Smith a aktuálny bodový líder ARCA Nick Sanchez. Séria ARCA Menards sa vráti do akcie budúcu nedeľu 28. augusta, keď navštívi historickú Milwaukee Mile.

fotografie: twitter.com/joe_srigley

Napsat komentář