„Vedl jsem hodně kol, jen ne to, které se počítá.“

jimmieworried.vresize.940.529.high.0

Jimmie Johnson, šestinásobný šampion série Sprint Cup, měl do závodu v Talladeze jasný scénář – musí vyhrát. Jinak se letos s titulem šampiona může rozloučit.

Nový formát CFTC přinesl (možná nejen) do týmu 48 jistou rozladěnost a rozmrzelost. Mnozí jistě zaznamenali, že mezi Chadem Knausem (velitelem posádky) a Johnsonem to poslední závody trochu jiskřilo a to ne zrovna v dobrém slova smyslu. Johnson řekl: „Ano, mrzí mě to, ale frustrace byla opravdu velká, především kvůli tomu, že jsme jisté záležitosti nezvládali, jak jsme chtěli.“

Ještě před závodem se Johnson nacházel na jedenácté příčce, což je díky novému formátu CFTC nepostupové místo.
Závod Geico 500 tak byl poslední možností jak napravit nepříznivé výsledky z předchozích dvou závodů. Dle slov Johnsona se celý tým opravdu snažil a bylo to v závodě vidět.

Kvalifikoval se jako druhý, během závodu vedl nejvíce kol. Johnson tento fakt okomentoval slovy: „Vedl jsem hodně kol, jenom ne to, které se počítá.“ 

Dvojnásobný vítěz z Talladegy se do vedení přes Briana Vickerse dokázal dostat ještě během prvního kola. Jenomže závěr závodu udělil Johnsonovi štědrou ránu pod pás. GWC restart se musel opakovat, kdyby k opakování nedošlo, možná mohlo být všechno jinak. Johnson dojel až na dvacáté čtvrté pozici a bylo „vymalováno“.

Rick Hendrick tak přišel o nejedno želízko v ohni, s Johnsonem opustili CFTC Earnhardt Jr. a také Kasey Kahne. Pánové tak mohou už jenom fandit kolegovi Gordonovi, který se stále může stát letošním šampionem.

Jimmie-Johnson-New-Hampshire-Motor-Speedway-6WX-4wE1sDbl

WireAP_a32f0b0a7bf24335a518b79e7fb5632f_16x9_992

101614_NASCAR_JJKnaus_PI_JP.vresize.940.529.high.0

Komentáře: 2

  1. Jakub Smetana napsal:

    Docela smůla toho konce, dominoval :) a měl na to vyhrát.

Napsat komentář