Vedení NASCAR možná promluví do rituálů oslav vítěze závodu

Oslava vítězství bez hřmění motoru, kouře a roztrhaných pneumatik – ano i to se může stát. Poslední zkušenost ze závodu ve Watkins Glen totiž asi trochu namíchla vedení NASCAR. Denny Hamlin – oslavující svou první výhru na klasické trati, nadělal spoustu kouře a spoustu hluku, ale jeho vůz za to značně zaplatil a to se pánům shora nelíbí a do budoucna zvažují tyto činnosti jezdcům zakázat.

Denny Hamlin na svém voze odrovnal pneumatiky, převodovku a o karoserii nemluvě, jak moc byl „uvařený“ motor je předmět hodný diskuze. Trochu úsměvný moment nastal ve chvíli, kdy bylo jasné, že Hamlin vlastně ani nebude schopen dopravit svou jedenáctku na Victory Lane k „officiální“ oslavě a (řekněme) fotodokumentaci. Hamlin se přesto bránil: „Je to dobré, paliva mám furt dost, jen jsem zničil převodovku.“

Viceprezident NASCAR Steve O’Donnell se o tomto počínání rozhovořil v pondělí na radiové stanici SiriusXM. „Je to něco, čemu se snažíme vyhnout, ale chápeme, že ty činnosti vyvažují s oslavou. Rozhodně nechceme dávat za vinu právě Denny Hamlinovi, že se diskuze na toto téma otevřela. Dlouhodobě platí, že je to trend, který neradi vidíme. Chceme vidět oslavy, radujeme se společně s jezdci, ale myslím, že jezdci jsou schopni oslavovat aniž by dělali tohle.

Podle informací ze zákulisí se o změně již spekuluje. Denny Hamlin nebyl rozhodně prvním jezdcem v historii, který během oslav odrovnal svůj vůz (který má jen tak pro úplnost hodnotu až 150 000 amerických dolarů). Minulý rok to byl například Kevin Harvick v Doveru, který narazil do spodní lemující zdi.

A ničitel Carl Edwards si po výhře v Exhibici All-Star Race dojel poničit svou devětadevadesátku na trávník.

NASCAR si myslí, že současná nepsaná nařízení jsou na jezdce krátká. A stále zde zůstává otázka jak chce vedení NASCAR definovat ten způsob oslavy, který je ještě „v pořádku“ a ten, který již nikoli. Zcela upřímně, diváci by zase mohli být ochuzeni o další maličkost, která ze závodů dělá tu show, kterou tolik milují.

Potom jsou zde „ti druzí“, kteří tvrdí, že ničení vozů po závodě je zcela úmyslné, protože tím jezdec a celý tým ničí důkazy o nepovolených úpravách, na které by se mohlo přijít v po závodní inspekci. Potom by se dala nová nařízení trochu lépe skousnout.

A co vy? Obešli byste se bez oslav plných kouře a stop od pneumatik na trati? Nebo by vám ten řev motoru chyběl?

Úvodní fotografie: www.charlotteobserver.com

Trackbacks for this post

  1. […] 8. CAUTION CLOCK – DALŠÍ NESMYSLNÉ PRAVIDLO? NASCAR má čím dál více tendenci zavádět pravidla, která fanoušky závodění zvedají ze židle, a ne zrovna v tom dobrém slova smyslu. Letos se mimo jiné například objevily zprávy o tom, že by vedení NASCAR mohlo promluvit do oslavných rituálů. […]

Napsat komentář