Úspěchy sbírající Kyle Larson

Sylvania 300 - Practice

Do nové sezóny snad každý jezdec vstupuje s myšlenkou, že vyhraje. Že vyhraje závod, dva nebo více a že pro svůj tým získá titul šampiona. Ambice všech týmů jsou podobné, kdo by nechtěl být šampionem v nejprestižnější a nejvyšší sérii NASCAR?

Choutky na úspěch se nevyhýbají ani mladíkovi Kylu Larsonovi. Nováček mezi jezdci Sprint Cupu byl minulou sezónu schopen držet krok i s velmi ostřílenými a zkušenými jezdci. Ne jednou ukázal, že je skutečným závodníkem, který ví co chce. Chip Ganassi Racing může být na svého člena právem hrdý.

Mezi jezdci si Larsona oblíbil například Jeff Gordon. Po Gordonově odchodu se jako o možném nástupci hovořilo o Chase Elliottovi, ale Gordon si prý ve 24-ce patřící Hendrickovi přeje právě Larsona. Jeff Gordon musí v talent Kyla hodně věřit, pokud si přeje svěřit legendární dvacet-čtyřku právě do jeho rukou. Pro Larsona to musí být od legendy jako je Jeff Gordon lichotka nejvyššího kalibru.

Gordon prý navíc lituje absence Larsona v týmu. „Jsem zklamaný, že ho nemáme, bohužel jsme pro něj neměli místo. Chip odvedl skvělou práci, vzal ho, plně ho podporuje, dává mu příležitosti předvést svůj talent. Chip ho dostal do šampionátu a to je místo, kam Kyle patří.“

Před možnými přestupy je tu ale stále nadcházející sezóna. Celý tým se dle jejich vyjádření bude snažit Kyla popostrčit ještě více dopředu. Můžeme očekávat Larsona v Chase? „Jsme schopní každý týden zajet TOP10 a vyhrát alespoň dva závody, takže se do Chase dostaneme.“ Řekl Larson koncem ledna. „Jsou to realistické věci, minulý rok nám to nevyšlo, letos chci úspěch zaručit.“

Optimistické proslovy závodníka zajisté podmínil velký úspěch v závodě Rolex24. Tam spojil síly s kolegou Jamiem McMurrayem, Scottem Dixonem a Tonym Kanaanem. Pro Larsona už to byla druhý dvaceti-čtyř-hodinovka, do které se původně letos již vracet nechtěl. Naštěstí si to rozmyslel a společně se svým týmem mohli oslavovat titul celkového vítěze.

012515-fsf-rac-rolex-team-PI.vresize.1200.675.high.50

Larsonovi se přitom velmi daří i v osobním životě. Jeho žena Katelyn Sweet mu v prosinci porodila syna Owena. Pro manželé je to první potomek. Tolik úspěchů a štěstí by mohl korunovat úspěch v podobě výhry letošního šampionátu. Určitě bude stát za to Larsona letos pečlivě sledovat, i samotní jezdci o Larsonovi mluví jako o hvězdě budoucnosti a mezi fanoušky se na tribunách rozšiřují zástupy diváků, kteří mu při závodech drží pěsti.

Napsat komentář