Ganassiho tým úspěch ve čtyřiadvacetihodinovce nezopakoval

Rolex 24 At Daytona

Po nepřetržité čtyřiadvacetihodinové akci máme vítěze letošního závodu Rolex 24 at Daytona. Pro šachovnicovou vlajku si jako první dojel mladý Brazilec Luis Felipe „Pipo“ Derani, který tak pohár šampionů nadělil týmu Hondy, #2 Tequila Patron ESM. 

„Poslední dvě a půl hodiny té bitvy byly dost těžké. Byli jsme tlačeni zezadu a vážně nebyl čas na žádné chyby a to, že jsme dokázali udržet si odstup bylo úžasné.“ Řekl Derani.

Joannes van Overbeek,  Ed Brown, Luis Felipe Derani, Scott Sharp

Zatímco se z výhry radoval tým v téměř výhradně americkém složení Ed BrownJohannes van Overbeek, Scott Sharp a Pipo Derani, mix hvězdného týmu, obhajující titul šampiona, který nás zajímal, se potýkal s problémy. Nejdříve tým trápily brzdy, kvůli kterým tým Chipa Ganassiho nabral ztrátu pěti kol. Pozdější nehodu, kterou absolvoval ve dvojce Kyle Larson prý zapříčinily opět brzdy.

MOTORSPORT : ROLEX 24 HOURS - WEATHERTECH SPORTSCAR CHAMPIONSHIP - ROUND 1 - DAYTONA BEACH (USA) 01/27-31/2016

„Už několik kol před tím jsem věděl, že se problémy s brzdami vrátily. Bylo to, jako bych prostě přišel o všechny brzdy. A i když jsem začal brzdit velmi brzy, auto prostě dostatečně nezpomalilo a já provrtal bariéru,“ uznal Larson a dodal: „Tak či onak jsme neměli šanci vyhrát, ale zničil jsem naše auto, jsem zklamaný.“  Starosti o Larsonovo zdraví si dělat nemusíme, sám komentoval náraz jako měkký a po nehodě se cítil naprosto v pořádku. Jeho nástup do nadcházející sezóny Sprint Cupu nebude nijak ohrožen.

Tým #02 (Larson, McMurray, Dixon, Kanaan) závod (po návratu na trať) dokončil se ztrátou 28-mi kol na třinácté pozici. Druhý tým Chipa Ganassiho v této třídě dojel na místě pátém.

Do problémů se při tak dlouhém závodě dostalo nesčetně jiných týmů. Kromě kontaktů si žhavé chvilky odbyli i mechanici na boxové uličce. Atmosféru závodu můžete nasát z následujících ukázek:VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Joannes van Overbeek,  Ed Brown, Luis Felipe Derani, Scott Sharp

Vítězové  (Joannes van Overbeek, Ed Brown, Luis Felipe Derani, Scott Sharp)

Vítězové třídy GT LeMans (zleva Švýcar Marcel Fassler a britové Tommy Miner a Oliver Gavin)

Vítězové třídy GT LeMans (zleva Marcel Fassler, Tommy Miner a Oliver Gavin)

Vítězové třídy prototypů (zleva Kenton Koch, Stephen Simpson, Misha Goikhberg, a Chris Miller)

Vítězové třídy prototypů PC (zleva Kenton Koch, Stephen Simpson, Misha Goikhberg, a Chris Miller)

Vítězové třídy GT (zleva Andy Lally, Marco Seefried, Rene Rast a John Potter)

Vítězové třídy GTD (zleva Andy Lally, Marco Seefried, Rene Rast a John Potter)


FOTOGALERIE

Rolex 24 At Daytona P90172571-e1422261182400 SnapCrab_NoName_2016-1-3_16-49-20_No-00recap-image 2014 Tudor USCC - Rolex 24 At Daytona rolex_race_gal3-1 Team-Falken-Tire-Porsche-911-RSR-at-night-reduced

Napsat komentář