Ty Gibbs dostal pokutu $15,000, nie však za bitku s Mayerom

Sankčný orgán NASCAR v utorok rozdával tresty za víkendové podujatie na Martinsville Speedway. Trestu sa nevyhol ani Ty Gibbs, ktorý si to po pretekoch Xfinity Series ručne rozdal so Samom Mayerom. Trest pre mladíka z tímu Joe Gibbs Racing, však nebol za spomínanú šarvátku, ale za to, čo jej predchádzalo.

Ty Gibbs dostal pokutu 15 000 dolárov za to, že narazil v boxoch svojim autom do Sama Mayera po piatkových nočných pretekoch Xfinity na Martinsville Speedway. NASCAR tiež oznámil, že Gibbsov crew chief Chris Gayle dostal pokutu 5 000 dolárov za nesprávne nainštalovanú maticu. Sankčný orgán NASCAR rovnako suspendoval crew chiefa Jeffa Stankiewicza, car chiefa Krisa McCabeho a člena posádky Sama Bowersa na štyri preteky Xfinity po tom, čo z auta Sheldona Creeda v Martinsville vypadol balast (menič).

Vráťme sa ale ku situácii medzi dvoma talentovanými mladíkmi a vychádzajúcimi hviezdami. V samom závere pretekov dostal Gibbs od Mayera jemný „šťuchanec“ a dostal ho z ideálnej stopy a rýchlosti. Obaja bojovali o druhé miesto a prémiu 100000 dolárov v rámci Dash4Cash. Lenže po vzájomnom kontakte obaja mladíci stratili rýchlosť a to využil AJ Allmendinger, ktorý si prišiel pre bonus. Gibbs narazil do zadného nárazníka Mayerovho Chevroletu v chladiacom kole, aby dal najavo svoju nespokojnosť a opäť v boxoch. Keď zaparkovali na pit road, obaja jazdci rýchlo vystúpili zo svojich áut a Gibbs pristúpil k Mayerovi s nasadenou prilbou. Keď si Mayer zložil prilbu, Gibbs do neho strčil a odišiel, čo pretekára JR Motorsports vyprovokovalo, aby ho nasledoval a pokračoval vo vášnivej diskusii. O chvíľu neskôr sa Gibbs opäť po Mayerovi zahnal a zasadil niekoľko úderov do jeho tváre, čo spustilo veľkú melu. Členovia tímov aj predstavitelia NASCAR sa ich pokúšali odtrhnúť od seba, jeden z NASCAR officials sa pri bitke zranil a bol prevezený na ďalšie vyšetrenie do lekárskeho centra priamo na trati. Gibbs ani Mayer za túto šarvátku v boxoch neboli potrestaní.

gibbs mayer fight

„Mám rád Ty Gibbsa, ale bol som sklamaný jeho správaním v posledných dvoch týždňoch. Nemôžete to spraviť a potom byť naštvaný, keď to isté spravia vám,“ povedal v podcaste NBC Steve Letarte. Svoj pohľad na situáciu ponúkol aj Joey Logano, ktorý si v mladom veku prešiel podobným. „Mám oveľa väčšie pochopenie pri pohľade na tieto veci potom, čo som tým prešiel sám,“ povedal v súčasnosti už jazdec Penske Racing. „Nesúhlasím s tým, ako to dopadlo. Sám som takéto veci robil a nie som na to teraz úplne hrdý. Ale poučilo ma to do budúcnosti,“ dodal.

Gibbs v tejto sezóne vyhral tri preteky a je druhý v bodovaní jazdcov, Mayer je šiesty a na konte má tri umiestnenia v TOP5. Séria Xfinity má počas tohto víkendu voľno, na prašnom povrchu v Bristole ju neuvidíme. Do akcie sa vráti 23. apríla na Talladega Superspeedway.

fotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] Ty Gibbs dostal pokutu $15,000, nie však za bitku s Mayerom […]

Napsat komentář