Tři důvody Carla Edwardse

gettyimages-624664958

Poslední dny čelí fanoušci Carla Edwardse velkému šoku, z nenadání pověsil závodní kariéru na hřebíček Carl Edwards. S novou Monster érou se tak změní nejvyšší série zase o něco víc. V jezdeckém poli bude chybět další zkušený jezdec.

Na středeční tiskové konferenci Carl Edwards uvedl tři důvody, tři záležitosti, které ho vedly k tomuto rozhodnutí.

1. Naprostá spokojenost se závodní kariérou

Carl Edwards v nejvyšší soutěži NASCAR působí od roku 2004, kdy debutoval v Atlantě. Za tu dobu odkroužil 445 závodů, poměrnou část z nich pod vlajkou týmu Jacka Rousche. Výher nasbíral osmadvacet, nejlepší umístění v rámci šampionátu bylo právě loňské čtvrté místo. Místo toho, aby se Carl v nadcházejícím roce pokusil výsledek ještě vylepšit, rozhodl se v sedmatřiceti letech skončit. “I’m stepping away from full-time driving in the Cup Series. I don’t have any intention of going back to full-time racing.” Znělo z úst Edwarse na konferenci („Odstupuji od závodění na plný úvazek v nejvyšší sérii. Nemám v úmyslu se vrátit.“) Přesto nechce používat spojení „odchod do důchodu“, je tedy možné, že Carla v závodním voze uvidíme.

2. Svůj čas chce věnovat jiným lidem (rodině) a dalším jeho koníčkům a záležitostem

This is an all‑encompassing thing,..“ (Je to věc, co zahrnuje vše,..“) dodává na vysvětlenou. Podle něj čas strávený záviděním není pouze fyzický přítomnost na trénincích, kvalifikaci a samotném závodě. Závodník závoděním žije od rána, často nedokáže myslet na něco jiného a v noci se mu o závodění dokonce zdá. Carl tak chce mít možnost věnovat čas tomu, co je pro něj důležité a to je po dvaceti letech kariéry závodníka naprosto pochopitelné.

3. Zdraví 

Carl je v současné době v pořádku, plný sil a zdraví a právě to chce zachovat. „Závodění je riziko, vždycky bylo a já to riziko chci minimalizovat.“ Řekl Edwards.

Své rozhodnutí sdělil v prosinci loňského roku majiteli týmu Joe Gibbsovi a ten byl v šoku asi jako nyní celý zbytek světa NASCAR a především fanoušci tohoto závodníka. Rozhodnutí prý velmi dobře promýšlel, takže jej nebude litovat. Přesto bude tento jezdec v závodním roštu chybět, jeho stopa je nesmazatelná. Přejeme Carlovi mnoho úspěchů v soukromém životě a snad někdy,…

Úvodní fotografie: GettyImages

Napsat komentář