To nejlepší ze sezóny 2017

635543422001670950-Daytona-July

Máme za sebou, dalo by se říci, revoluční sezónu. Na konci minulého roku došlo po čtyřiceti letech ke změně loga a po devíti letech jsme se rozloučili s titulárním sponzorem Sprint. Toho nahradil výrobce známých energetických nápojů Monster Energy. Změnám se nevyhnula ani samotná sportovní stránka závodů. Klání se rozdělilo na tři části, z nichž první dvě jsou samostatně bodovány do desátého místa. To vyvolalo spoustu negativních komentářů zarytých fanoušků. Nicméně si myslím, že samotná podstata závodění zůstala zachována a po pár závodech si fanoušci na tento formát zvykli. Bezesporu napínavá sezóna pak nabídla krásné vyvrcholení v Homesteadu, kdy se do posledního kola bojovalo o titulu šampiona. Pojďme si čtyřmi videi připomenout to nejlepší z ročníku 2017.

PĚT NEJLEPŠÍCH ZÁVODŮ 


5 – Bristol Motor Speedway – Food City 500

4 – Phoenix International Raceway – The Can-Am 500

3 – Daytona International Speedway – Daytona 500

2 – Talladega Superspeedway – The GEICO 500

1 – Martinsville Speedway – The First Data 500

PĚT NEJLEPŠÍCH DOJEZDŮ

PĚT NEJLEPŠÍCH BURNOUTŮ

DESET NEJLEPŠÍCH MOMENTŮ

Mezi nejlepší momenty jezdců samozřejmě patří výhry. Nejsladší jsou ale ty úplně první. Ty si v uplynulé sezóně připsali Ryan Blaney v Poconu, Ricky Stenhouse Jr. v Talladeze a Austin Dillon v Charlotte. V nebodovaném Can-Am Duelu se to pak povedlo Chase Elliotovi.

Králem dvoumílových tratí se v letošním ročníku stal Kyle Larson. Dva závody v Michiganu a jeden ve Fontaně – ve všech se radoval právě rodák z Kalifornie. Zároveň získal tři po sobě jdoucí vítězství v Michiganu.

Dale Earnhardt Jr. a jeho otec Dale Earnhardt Sr. mají na oválu v Talladeze společně neuvěřitelných šestnáct vítězství. Rekord drží Senior s deseti výhrami. O druhé místo se s šesti vavříny dělí Junior a Jeff Gordon. Junior se ale díky zdravotním problémům s aktivní kariérou musí rozloučit. Velkolepá show ho tak čekala na jeho nejúspěšnější trati v Talladeze. Pro radost všech fanoušků si zde připsal svoji poslední pole position kariéry. Závod dokončil na sedmé pozici.

Pro své první vítězství si v nejslavnějším závodě Daytona 500 dojel Kurt Busch. Pro Busche to byla devětadvacátá výhra kariéry. Zároveň se tak stalo v prvním závodě s vozem Ford, na které přešel tým Stewart-Haas Racing před touto sezónou.

Jimmie Johnson vyrovnal v počtu výher šestého Cala Yarborougha. Stalo se tak v červnovém klání v Doveru, kdy dosáhl osmdesáté třetí výhry. Při dalším vítězství se pak bude dělit o čtvrté místo s Darrellem Walltripem a Bobby Allisonem.

I během letošní sezóny došlo k pěstním soubojům. Stalo se tak hned během třetího závodu v Las Vegas, kdy se do křížku dostali Kyle Busch a Joey Logano.

Sezónu zakončil krásný souboj o titul šampiona nejvyšší ligy. Do posledního kola se o nejvyšší příčku prali Martin Truex Jr. a  Kyle Busch. Nakonec se z titulu radoval první zmíněný. Během sezóny získal osm výher, devatenáct TOP5 a uctyhodných šestadvacet TOP10 dojezdů z třiceti šesti závodů.

Fotografie: NASCARmedia

Napsat komentář